Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:17
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Podziel się
Oceń

OŁAWA. Wybory. 5 maja przyjechała do Oławy minister edukacji i kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu Anna Zalewska Spotkanie odbyło się w sali Centrum Sztuki. - Dzisiaj jestem w jednej roli, ale będę ją musiała dziś trochę przełamać, widząc wykrzykniki na pomarańczowym tle. Jestem tutaj dzisiaj kandydatką do europarlamentu, liderką listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu Dolny Śląsk i Opolszczyzna. Ale ponieważ jesteście państwo tutaj muszę zdać relację z ostatnich dni, z ostatnich tygodni. Muszę powiedzieć, że ustawa, która ma realizować porozumienie podpisane pomiędzy rządem a Solidarnością, właśnie została napisana - tak rozpoczęła swoje wystąpienie Anna Zalewska. Podczas całego spotkania minister starała się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące reformy edukacji. Dużą część poświęciła też swoim celom, które będzie realizować w pracy w europarlamencie. Ta część nie spodobała się znacznej części nauczycielom, którzy w dużej części demonstracyjnie opuścili sale. Zachowanie nauczycieli wywołało też liczne komentarze wśród zgromadzonych. - Na państwa miejscu wstydziłabym się wrócić do zawodu - komentowała na gorąco jedna z uczestniczek. WIĘCEJ w papierowym wydaniu "POWIATOWEJ" Tekst i fot.: Grzegorz Kacała [email protected]  

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali


Napisz komentarz

Komentarze

Janek 08.05.2019 08:40
Nauczyciele przegrali wszystko. Wyszli ze strajku bez twarzy (moralnie i etycznie). Żadnych pieniędzy nie wywalczyli, teraz skomlą o wypłatę pensji. Nie chcą się przyznać do porażki i stąd to ględzenie o godności, trosce o uczniów i swoim wielkim znaczeniu w społeczeństwie.

bater79 08.05.2019 07:21
Do "ole" masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. "To rząd dopuścił do strajku a teraz szuka winnych" Po pierwsze Nauczyciele podejmując taki strajk musieli liczyć się z konsekwencjami "rodzice i uczniowie jako zakładnicy" Po drugie.ZNP wziął (...) od PR trenera Tomasza Wojciechowskiego który chyba na złość zrobił nauczycielom proponując taki strajk. Po trzecie dobrze,że ten strajk się odbył,bo widać patologię w szkołach nie dzieci tylko kadry.

ole 07.05.2019 18:39
Blondi z mikrofonem i Pani w błękicie obok-zacne PISowskie wystąpienie....Wolontariuszka w błękicie usiadła w komisji za pieniądze-nie ma się czym chwalić....Przewrotnie, to Pani wolontariuszka pozwoliła na strajk zasiadając w komisji podczas egzaminów.To rząd dopuścił do strajku a teraz szuka winnych...Nauczyciele są tu wygranymi....Powtarzam rząd pozwolił aby strajk trwał-szum był na rękę.Próbował napuszczać na siebie nauczycieli,liczył ,że matury też wolontariusze zrobią..a tu niespodzianka....

aldona 07.05.2019 18:37
Na spotkania z min. Zalewską przychodzą przede wszystkim nauczyciele i zadają takie pytania ,że nie tylko zęby bolą, Może to i dobrze , pokazują kto uczy nasze dzieci. Mam pytanie do powiatowych władz PiS- dlaczego po raz kolejny o spotkaniu z przedstawicielami PiS nie powiadomiliście mieszkańców Oławy? P.Starosto , jak nie może Pan podołać przewodniczeniu PiS w powiecie i starostowaniu może trzeba z którejś funkcji zrezygnować. I jeszcze pytanie - gdzie mieści się siedziba PiS w Oławie. Wstydzicie się państwo działacze swojego szyldu?

08.05.2019 08:54
przecież była informacja wcześniej na tym portalu to trzeba być pisowcem, żeby takie brednie pisać A z tego co widzę po fotografiach to sami pisowscy towarzysze. Pan Gwiazdowicz ojciec i syn, radni i kandydaci z ostatnich wyborów.

xyz 07.05.2019 16:12
A gdzie oławski guru ZNP-SLD ? Ten to najlepiej potrafi robić wypominki ale w kościele.Dzięki takim specjalistom lokalna oświata osiągnęła szczyty zakłamania.

adam 07.05.2019 08:24
Danuto, mam nadzieję, że nie poślesz swoich dzieci i wnuków do nauczycieli w polskiej szkoły? Do którego państwa je wyślesz?

Czeslaw Zielinski 07.05.2019 07:04
Broniarz zabronowal czyli wyrownal z POziomem zerowym wszystkich swoich nauczycieli .

Jarząbek Wacław 06.05.2019 23:06
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszej szkoły przemęcza, minister Zalewska Anna, która za reformę zaręcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają jej szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, wychowawca drugiej klasy. Niech żyje nam sto lat!

oławiak 06.05.2019 22:54
Bardzo dobrze ,ze wyszli nauczyciele , a było w ogóle kogo słuchać , szkoda czasu zostali sami amatorzy i zagorzali fanatycy PIS! Szkoda było czasu !!!

mar 06.05.2019 21:44
generalnie poziom beznadziejny, niemerytoryczny, wystąpienia bez godności i klasy (z małymi wyjątkami) - bez względu na strony dyskusji

miki 06.05.2019 18:37
A gdzie oławskie postacie strajku nauczycieli z pierwszych stron gazet?Właśnie pokazali jak interesuje ich oświata.Bali się,że nie mają racji.Za ciężka praca przyjść i porozmawiać z minister oświaty- osobą kompetentną.

danuta 06.05.2019 20:20
z minister oświaty NIE potrafią rozmawiać ==najlepiej siedzieć i plotkować podczas strajku NO CÓŻ POKAZALI JAK ZALEŻY IM = NAUCZYCIELOM = NA UCZNIACH sami wykształcili się bez stresu strajku spokojnie a obecne dzieci NIE OBCHODZA nauczycieli STRACILI NAUCZYCIELE ZAUFANIE i AUTORYTET == został im - stawianie dzieciom ocen słabych aby sprawić STRACH PRZED NAUCZYCIELEM ale nisko upadli NIŻEJ NIE MOŻNA ====WSTYD WSTYD

joko 07.05.2019 12:12
styd styd....

joko 07.05.2019 12:15
Danuta to chyba ta z mikrofonem albo ta obok-wolontariuszka ,która siedziała w komisji za pieniądze-gwiazda nauczycielka...:)))

Diego 06.05.2019 18:34
Oto screen części większej wypowiedzi pod zdjęciami na str, Pani minister A.Zalewskiej . "Gdy zalewskiej wreszcie zabrakło katarynkowego tchu podniosło się sporo rąk do zadania kolejnych pytań. Ale pisiorczyk-prowadnica spojrzał na zegarek i duknął, że pytań z powodu braku czasu nie będzie. No to wyszliśmy. To spotkanie być może jeszcze tam trwa. Ale raczej dla swoich. Dla obecnych dojnozmianowych wpieprzaczy konfitur." Glos " nauczycielski " .

Zorro 06.05.2019 18:24
O widzę pana Kulesze na tym spotkaniu. Trzeba było się pokazać minister! A p. Kulesza po tym jak został znów radnym powiatowym i sprawuje fuchę dyrektora KOWR za prawie 20 tys, miesięcznie nie poznaje już swoich wyborców! No cóż wyborcy , mam mandat na 5 lat , kasa płynie na konto to teraz was mam gdzięś! A pomyśleć ,że jeździł niedawno po wsiach i żebrał o głosy! Punkt siedzenia zmienia punkt widzenia !

Adam 06.05.2019 17:50
Dlaczego nie było pana Brezdenia?

zez 06.05.2019 20:06
Niezręcznie- szkoły, placówki oświatowe i opiekuńczo-wychowawcze prowadzi powiat, a żona też nauczycieka. Lepiej było schować się niż narażać się na jakieś pytania z sali. Byli wysłannicy- Kulesza i przew, rady miejskiej

Kkk 06.05.2019 17:43
Patrzę na tą babe i zbiera mi się na wymioty

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Nata Treść komentarza: Miłość w Milocicach kwitnie... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:00 Źródło komentarza: Miłocice dziękują, bo jest za co... Autor komentarza: DM Treść komentarza: i tu są fani , widać odrazu w jakim wieku , mistrz Data dodania komentarza: 22.06.2026, 11:25 Źródło komentarza: GMW play Depeche Mode na scenie Dni Oławy - Dni Koguta Autor komentarza: He he Treść komentarza: Dałbym się potrenować takiej trenerce. :D Data dodania komentarza: 22.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Aleksandra Kucharska trenerką drużyny seniorów Piast Instal Miłocice Autor komentarza: ciotka Treść komentarza: Prawomocnie skazany za łapówki który przez pare lat brał pensje choć miał sądowy zakaz nie tylko sprawowania swojej funkcji ale nawet wejścia do urzędu. Kogo nagradzacie ??? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:34 Źródło komentarza: Jan Kownacki zasłużony dla sportu Autor komentarza: Dzienny Małżonek Treść komentarza: Fajna muzyka heavy, tylko teksty debilne. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Nocny Kochanek porwał publiczność (GALERIA) Autor komentarza: słabo znający, raczej pisowska ciemnota Treść komentarza: Studia medyczne plus obowiązkowy staż lekarski trwają łącznie 7 lat, to jest czas potrzebny do nabycia uprawnień do samodzielnego wykonywania zawodu lekarza. Zatem nawet jakby premier Tusk pierwszego dnia swoich rządów przeprowadził rewolucję w służbie zdrowia, to i tak efekty widzielibyśmy dopiero za 4 lata. Wieloletnich pisowskich zaniedbań nie da się naprawić jak za dotknięciem magicznej różdżki. Jak pis zaniedbał szkolenie nowych młodych lekarzy, to nie da się ich w rok wyszkolić, jak studia trwają 6 lat (plus rok stażu). Chyba, że mają nas leczyć studenci. Co do afery ze szpitalem południowym, to minęło już parę dni i nawet nie ma żadnych nazwisk kto tam miał być przyjmowany "poza kolejką", a sam lekarz zarobił 1,1 mln a nie 2 mln, czyli niewiele więcej niż radny PiS z Tomaszowa Lubelskiego. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 07:27 Źródło komentarza: Dni Oławy - Dni Koguta 2026, czyli koncerty i wiele więcej
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama