Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 czerwca 2026 09:26
ZOBACZ:
Reklama
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Był po alkoholu. Pytał, czy można to załatwić jakoś inaczej...

Tuż przed północą 23 maja policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z KP w Jelczu-Laskowicach zatrzymali 28-letniego obywatela Ukrainy, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie po użyciu alkoholu, proponował policjantom 600 złotych łapówki. W ten sposób kierujący dopuścił się przestępstwa, za które grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat
  • Źródło: KPP w Oławie
Podziel się
Oceń

Do zdarzenia doszło na ul. Oławskiej w Jelczu-Laskowicach. Policjanci zauważyli opla astrę, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierowca mógł być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Policjanci wylegitymowali kierowcę, to 28-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,27 promila alkoholu w organizmie. Kierowca dopuścił się wykroczenia drogowego. Następnie funkcjonariusze doprowadzili go do komisariatu, gdzie sporządzili z jego udziałem  stosowną dokumentację. Podczas prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności służbowych 28-latek był bardzo zdenerwowany. W końcu zwrócił się do policjantów z pytaniem „czy można to załatwić jakoś inaczej, czy trzeba sporządzać protokoły, bo on  nie może stracić prawa jazdy”.  Funkcjonariusze pouczyli 28-latka o zachowaniu zgodnym z prawem, jednak mężczyzna zignorował pouczenie i włożył sześć stuzłotowych banknotów do jednego z policyjnych dokumentów, mówiąc do funkcjonariusza wypełniającego protokół „to dla pana, żeby nie pisać tych wszystkich protokołów i żeby mi oddać prawo jazdy i żebym mógł spokojnie pojechać do domu”. W tym momencie funkcjonariusze zareagowali stanowczo informując go, że próba wręczenia korzyści majątkowej policjantowi w celu odstąpienia od dalszych czynności służbowych stanowi przestępstwo. W związku z tym 28–latek został zatrzymany i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w oławskiej komendzie policji.

Mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za jazdę w stanie po użyciu alkoholu,ale również za próbę przekupstwa policjantów.

Za usiłowanie  wręczenia  korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, podejrzanemu  grozi pozbawienia wolności do 10 lat .


Napisz komentarz

Komentarze

Iks 26.05.2020 01:57
Wielkie rzeczy....jak nauczony tak robi...afera bo Ukrainiec...a ilu Polaków jeździ na***ch i są z tego dumni. Więcej kontroli bliżej północy po wioskowych ulicach to będzie widać ilu piwoszkom nóżki odmówiły posłuszeństwa, a 4 koła wiooozą....

Jan Kowalski 25.05.2020 12:01
znowu Saszka, znowu najeb...w 3 ***. Tak często słyszę o tego typu przypadkach, że jak zaczną jeździć na trzeźwo to z przyzwyczajenia będzie mi brakować tego typu informacji :)

my 25.05.2020 10:43
I ktoś mi powie, że jesteśmy wrogo nastawieni do ukrainców, jak co chwile czytam, że potencjalny zabójca jechał pijany. I to nie jest wina, że piszą o tym w internecie, bo trzeba pisać, to jest tylko i wyłącznie ich wina, że nie potrafią się dostosować i jeżdżą pijani!!!

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkanka Stanowic Treść komentarza: To wspaniale, jestem dumna. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Drużyna CKZiU najlepsza Autor komentarza: Ciotka Treść komentarza: Brakło wszystkiego u kierowcy tej karetki. Moze to ten sam który nie dawno na remontowanym odcinku drogi z Janikowa do Oławy jechał pod prąd na niebieskich "kogutach" ale bez sygnałów dźwiękowych . Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Ambulans w rowie. Co się stało? Autor komentarza: Instruktor Treść komentarza: Dziś był trudny poranek na drogach powiatu? Z trudnymi porannymi kierowcami ! Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:16 Źródło komentarza: Dziś był trudny poranek na drogach powiatu Autor komentarza: AS Treść komentarza: Mistrze przydomowych dróg Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:15 Źródło komentarza: Dziś był trudny poranek na drogach powiatu Autor komentarza: SpecjalistaOdWszystkiego Treść komentarza: Zrobili jednokierunkową, by móc stawać na ulicy (tak, wiem, będzie utrudniony wyjazd z parkingu po drrgiej stronie). Po co zajmować jeszcze chodnik? Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:41 Źródło komentarza: Zróbcie porządek z tym, przechodnie mają mieć 1.5 m, a tutaj na pewno nie ma Autor komentarza: niejadek Treść komentarza: nie mówią tylko śmieją, ale tak, rzeczywiście głośno Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:21 Źródło komentarza: Oboje już nie są w partii. Co dalej z nimi po KO?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama