Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 17:49
Reklama BMM

Znęcał się nad matką. Trafił do aresztu

Sąd Rejonowy w Oławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy wobec 59- letniego mieszkańca gminy Oława, który jest podejrzany o to, że znęcał się fizycznie i psychicznie nad 86- letnią matką
  • Źródło: KPP Oława
Podziel się
Oceń

- Epidemia towarzyszy nam od kilku miesięcy. Konsekwencją epidemii są nie tylko osoby zakażone, ale też rosnąca przemoc względem dzieci i osób dorosłych - mówi p.o. Oficera Prasowego KPP w Oławie st.asp.  Wioletta Polerowicz.
Mężczyzna pod wpływem alkoholu wywoływał awantury domowe, w trakcie których wyzywał matkę słowami obelżywymi i powszechnie uznanymi za obraźliwe, krytykował ją i poniżał, groził pozbawieniem życia, rzucał w kierunku matki różnymi przedmiotami, bił po głowie i całym ciele, a także przemocą lub groźbą jej użycia zmuszał matkę do kupna alkoholu i ucieczki z mieszkania.

- Pomoc osobom krzywdzonym to trudny i długotrwały proces - mówi st. asp. Wioletta Polerowicz. -  Nie bójmy się reagować. Nie pozwólmy, by często słyszane słowa takie jak cyt. „w sprawy rodzinne nie należy się wtrącać”, „ brudy pierze się we własnym domu”, „dziecko sąsiadów krzyczy i płacze bo jest po prostu  niegrzeczne”, „ja na nikogo nie będę donosił” odsuwały nas od problemu. Przemoc domowa  poprzez takie myślenie i bierność otoczenia jest dla  niektórych tragiczną codziennością.

Przemoc może mieć różny charakter: fizyczny, psychiczny, seksualny, ekonomiczny,   polegający na zaniedbywaniu  lub izolowaniu. Zjawisko przemocy może trwać kilka, a nawet kilkanaście lat, gdyż ofiary często żywią nadzieję, że sprawca się zmieni. Zatrzymanie przemocy jest warunkiem niezbędnym dla skutecznego udzielania pomocy ofiarom przemocy.

Trzymajmy dystans, ale nie dystansujmy się od przemocy o której możemy wiedzieć.

REAGUJMY!

- Policja - tel. alarmowy 112

- Fundacja NON LICET, Wrocław – bezpłatne konsultacje dla rodziców i opiekunów – wsparcie w czasie pandemii tel. 572 108 352,

- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111

- Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – infolinia 800 12 00 02 czynna cała dobę,

- Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oławie – tel. 512 125 050, 508 719 706

- Telefon zaufania do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oławie – 71 313 25 17


 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Semen ChristiTreść komentarza: Strażacy mogą jak papugi powtarzać pierdy o oryginalnych ładowarkach ale to nic nie pomoże jeśli producent zastosował ogniwa, które same w sobie stanowią zagrożenie wybuchem z powodu niskiej jakości wykonania. Zainteresowanym polecam raport firmy Lumafield: https://www.lumafield.com/battery-reportData dodania komentarza: 5.12.2025, 15:36Źródło komentarza: To nie tylko zawalidrogi. Hulajnoga w ogniu!Autor komentarza: ciotkaTreść komentarza: Friske, Rado i radna sejmiku spylili już po 5 minutach zaraz po otawarciu spotkania. Przewidzieli że bedą nudy ? Były .Data dodania komentarza: 5.12.2025, 14:50Źródło komentarza: Dolnośląscy Liderzy Biznesu spotkali sie w OławieAutor komentarza: *Treść komentarza: Dla ciebie nie jest, a dla tych co go wybrali jest. Więc nie pisz w imieniu wszystkich, a zaznacz, że dla ciebie nie jest.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 14:23Źródło komentarza: Dolnośląscy Liderzy Biznesu spotkali sie w OławieAutor komentarza: EmerytPolTreść komentarza: Chętnie poczytał bym o zasadnych sakrgach złożonych na policję, a takowe są i to w Oławie.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 14:20Źródło komentarza: Podziękowania dla oławskiego dzielnicowegoAutor komentarza: EmerytPolTreść komentarza: Dawniej były chociaż minalne wymagania...Data dodania komentarza: 5.12.2025, 14:15Źródło komentarza: Nowe osoby w szeregach oławskiej PolicjiAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Z taką Policją to strach się nie bać.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 13:28Źródło komentarza: Nowe osoby w szeregach oławskiej Policji
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama