Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 12:50
Reklama Hipol

Święto Szkoły w Marcinkowicach

Co roku, w pierwszym dniu wiosny 21 marca, w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu uroczyście obchodzone jest Święto Szkoły. I tak było w tym roku
  • Źródło: SP Marcinkowice
Podziel się
Oceń

W tym roku wszyscy, począwszy od grup przedszkolnych, a skończywszy na uczniach klas VIII, realizowali projekt edukacyjny poświęcony Kawalerom Orderu Uśmiechu. Ze względu na sytuację epidemiczną większość działań odbywała się online. Tylko uczniowie klas młodszych mogli uczestniczyć w zajęciach stacjonarnie. A działo się naprawdę wiele. Spośród szerokiej oferty zaproponowanej przez autorów projektu, każdy mógł znaleźć coś dla siebie:
- Czytanie na powitanie
- Wykonanie portretów Patronów Szkoły
- Fotografia wybranego Kawalera Orderu Uśmiechu
- Prezentacja multimedialna nt. wybranego Kawalera Orderu Uśmiechu
- Prezentacja multimedialna nt. ceremoniału wręczania Orderu Uśmiechu
- Quiz wiedzy o Kawalerach Orderu Uśmiechu
- Rozdawanie przysłów o uśmiechu
- Wspólne rysowanie Słoneczka na podwórku szkolnym
- Przegląd recytatorski
- Spotkanie online z pisarzem – Grzegorzem Kasdepke – Kawalerem Orderu Uśmiechu
Wszystkie działania uwiecznione są na zdjęciach, a szczegóły można obejrzeć w prezentacji zamieszczonej na stronie internetowej marcinkowickiej szkoły: http://spmarcinkowice.pl/tydzien-z-kawalerami-usmiechu/
- My uczniowie ze Szkoły Podstawowej mamy najwspanialszych patronów - mówią w Marcinkowicach. - Pamiętajmy o nich i o tym, co zrobili dla dzieci. Uśmiech czyni cuda. Zwłaszcza w tych trudnych czasach, jakie mamy obecnie, uśmiechajmy się jak najczęściej, w myśl przysłowia „Nic nie broni nas lepiej, aniżeli ciepło uśmiechu”.
 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: talentTreść komentarza: Byłem i niczego przydatnego się nie dowiedziałem . Wszystko a nawet więcej informacji wygooglujecie sami.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:23Źródło komentarza: Dolnośląscy Liderzy Biznesu spotkali sie w OławieAutor komentarza: xDDTreść komentarza: Widać, że elegancko mają dopasowane spodnie.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:15Źródło komentarza: Nowe osoby w szeregach oławskiej PolicjiAutor komentarza: StefanTreść komentarza: A o tej jego słynnej ławeczce to już w radio wrocław piszą , śmiech na całą polskę się robiData dodania komentarza: 5.12.2025, 11:27Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: *Treść komentarza: Bo w Sobieskim oprócz tego, że nauczają, to jeszcze uczą empatii i działalności społecznej, a nie tylko patrzenia na koniec "własnego nosa" i samolubstwa.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 10:53Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RodzicTreść komentarza: Bo oni chodzą do szkoły , żeby się uczyć a w Sobieskim ciągle trwają zabawy . Zgodnie z powiedzeniem " nie matura a chęć szczera zrobią z ciebie oficera " .Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:29Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: "Rzeczą, która budzi zastrzeżenia (...) jest forma nagłośnienia (...). (...) było niezbędne minimum w postaci wzmianki w BIP, stronie internetowej (...), a nawet w gazecie - ale wydaj mi się, że (...) powinno to być znacznie bardziej nagłośnione. Tymczasem zrobiono (...), niezbędne minimum." Dawno już nikt nie wskazał tak dobitnie na nikłą rolę gazety w podawaniu informacji, jej zasięgu i oddziaływania, jak zrobił to "lokalny działacz społeczny, ekolog dla którego bardzo istotna jest ochrona środowiska naturalnego". Pierwszy tego imienia... (a zbieżność danych oraz podobieństwo osoby na zdjęciu z czynnym politykiem KO może być jedynie "przypadkowa..."). Dlaczego inni lokalni politycy (zajmujący się hobbistycznie ekologią), nie dostąpili zaszczytu skomentowania - nie wiadomo. Kabaret w czystej postaci.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czeka
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama