Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 kwietnia 2026 13:14
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Oława solidarna z Ukrainą (ZDJĘCIA)

Dziś w Rynku zebrało się wiele osób, aby w wymierny (zbiórka pieniędzy) i symboliczny sposób wesprzeć walczącą Ukrainę. Była sprzedaż oławskich pierogów, dawniej zwanych ruskimi, były koncerty, relacje od osób, które właśnie przyjechały z Ukrainy. Nie zabrakło protestu i minuty ciszy przy świeczkach. Oława (i okolice) pokazała, że jest solidarna z narodem ukraińskim. Imprezę zorganizowali wolontariusze przy wsparciu wielu oławskich organizacji, zakładów pracy oraz Urzędu Miejskiego w Oławie
Oława solidarna z Ukrainą (ZDJĘCIA)

Autor: fot. Jerzy Kamiński

Podziel się
Oceń

        



Napisz komentarz

Komentarze

Gość 09.03.2022 10:05
Jedynym właściwym sposobem postępowania jest zniszczenie obecnej Rosji, odebranie terytoriów i przemodelowanie społeczeństwa tak jak po II wojnie światowej zrobiono z Niemcami i Japonią.

Tomek 08.03.2022 13:40
Mieszkałem na Wiejskiej obok ukraińców i nie było to miłe sąsiedztwo!! Nigdzie ich nie chcą tylko Polska !Wiesz w jakim koforcie żyja polskie chore,porzucone dzieci !Odwiedż taki ośrodek ,nawet na pampersy nie ma kasy !Ok pomoc tak !Ale to jakieś wariactwo !Oni napewno nam polakom ,nie pomogliby !Rodziców mojej babci, zabili ukraincy !Jak słyszę jakie oni mają wymagania ,to się zastanawiam co bedzie dalej !

aws 09.03.2022 09:19
Ruski troll?

Anonim 09.03.2022 19:10
Zapewne masz sporo racji, w tym co piszesz, ale nie jest to najlepszy moment na podsycanie negatywnych emocji względem Narodu, który walczy z ruskimi i stanowił bezpieczeństwo na wschodniej flance. Obecnie takimi wpisami służysz tylko Rosji i jej obsesyjnemu przywódcy pusząc takie rzeczy. Ruscy hejterzy chcą nas skłócić między sobą i by Unia nie była jednomyślna. Tak kiedyś postępowali Rzymianie skłócali sąsiednie plemiona, a te osłabione szybciej poddawały się potędze Rzymu. Pożytecznym idiotą dla Kremla jesteś.

Patrycja 07.03.2022 20:39
Ludzie opanujcie się Rozumiem pomoc, ale ci uchodźcy będą mieli lepiej niż Polacy. Ile w Polsce jest starszych ludzi co żyją w biedzie i ubustwie. Całe życie pracowali płacili podatki dla Polski.... A co mają wielkie gówno. Tele porady, do specjalistów czekają po 2/3 lata. A najlepsze prawo pierwszeństwa he jeszcze trochę to co będziemy musieli my iść na ulicę bo oni nie mają gdzie mieszkać. Jestem bardzo poruszona tą bezmyślnością i naiwnością naszego rządu....

Anonim 08.03.2022 10:42
Ukraińcy zahamowali pochód kacapów. Jakby im łatwo poszło na Ukrainie to putin już nie zatrzymałby się. Ale wiemy, że jesteś jedną z ruskich trolli, który próbuje zdezorganizować i podbuntować Polaków, tylko tak można tłumaczyć twoje podejście. Wchodzicie na lokalne portale i będziecie próbowali poróżnić nas z Ukraińcami tak jak wcześniej poróżnić Polaków wewnątrz.

Olga 07.03.2022 18:39
Pomoc owszem ,matkom ,dzieciom ,starszym osobom !Ale młodzi panowie powinni zostać na ukrainie.Wpuszczanie wszystkich i niewiadomo kogo ,raczej nie powinno mieć miejsca.Oby czkawką nam się nie odbiło !!

asdf 08.03.2022 09:02
Chciałbyś się z Nimi zamienić, trollu?! A ty Patrycja?

oławianin 06.03.2022 21:28
Może teraz polskie Święto Niepodległości, Konstytucji 3 Maja i inne będą bardziej doceniane.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: psudoredaktorzezmisiaTreść komentarza: Jak przestaniesz zamieszczać głupie, pseudofilozoficzne kometarze.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 11:24Źródło komentarza: OŁAWA Tu budują kolejny market znanej sieciAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Dobry rocznik!!!Data dodania komentarza: 30.04.2026, 10:22Źródło komentarza: Oławianin w elitarnym gronie maratończyków. Janusz Błach ukończył sześć największych maratonów świataAutor komentarza: MiecioTreść komentarza: Coś za dużo ostatnio tych pożarów altanek, czyżby seryjny podpalacz grasowałData dodania komentarza: 30.04.2026, 09:49Źródło komentarza: Oława. Pożar na działkach (FILMIKI)Autor komentarza: Zaniepokojony CzytelnikTreść komentarza: Polecam serdecznie zapoznać się z treścią Uchwały Rady Gminy w sprawie placu zabaw. (https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://edzienniki.duw.pl/eli/POL_WOJ_DS/2009/114/ogl/pol/pdf&ved=2ahUKEwiytvCkiJWUAxVoJBAIHTkkNwMQFnoECBcQAQ&usg=AOvVaw2YgfmvndwfhD7H_BzcmoOr). Wprost jest wskazane, że na terenach placów zabaw nie można wprowadzać zwierząt. Szkoda, że redaktorzy TuOlawa.pl nie poświęcili chociaż minuty na weryfikację tego co wypisują do nich czytelnicy.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 09:38Źródło komentarza: Zakaz to zakaz. Tylko na jakiej podstawie?Autor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Słabo tiktokerzy z pałacykuData dodania komentarza: 30.04.2026, 09:09Źródło komentarza: Przed nami Dni Jelcza-LaskowicAutor komentarza: HipotezaTreść komentarza: Zatrucie tlenkiem węgla?Data dodania komentarza: 30.04.2026, 08:59Źródło komentarza: OŁAWA Ciała były w zamkniętym mieszkaniu od paru dni
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama