Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 marca 2026 23:44
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Radny apeluje, aby pomóc szpitalowi

Oława. Sprawa dotyczy wsparcia finansowego przy remoncie oddziału wewnętrznego
Radny apeluje, aby pomóc szpitalowi
W 2019 roku wyremontowano oddział chirurgiczny oławskiego szpitala. Teraz niezbędny jest remont oddziału wewnętrznego, który jest w bardzo złym stanie
Podziel się
Oceń

 

18 stycznia dyrektor szpitala Andrzej Dronsejko zwrócił się do rady powiatu. Zarząd pochylił się nad sprawą, ale z powodu sporego zadłużenia powiatu nie ustalono konkretów związanych z pomocą finansową. - Chciałbym przypomnieć i prosić, żebyśmy jednak tę dyskusję podjęli, żeby doprowadzić do czegoś, co pozwoliłoby tej pomocy udzielić - mówił na marcowej sesji RP  radny Józef Hołyński. - Powiat oławski zawsze pomagał szpitalowi i istnieje rozwiązanie, którym moglibyśmy pomóc.

Jakie? Hołyński zasugerował, że szpital może wziąć kredyt (radny powiedział o 3 mln złotych), a powiat oławski mógłby zadeklarować spłatę 50%. - To nie byłoby wielkim obciążeniem w przeliczeniu na dobrze ułożony czas - tłumaczył radny. - Przypomnę państwu, że szpital tak naprawdę jest przypisany powiatowi oławskiemu tylko umownie, natomiast my przez te wszystkie lata, kiedy dokonywaliśmy restrukturyzacji, oddłużenia tego szpitala, udzielaliśmy wiecznej pomocy co rok, to jednak próbowaliśmy włączyć w to inne samorządy. I włączyły się w mniejszym lub większym stopniu, my także w radzie społecznej zostawiliśmy miejsce dla przedstawicieli wszystkich samorządów. Zmierzam do tego, że przewodniczący i starosta mogliby także się włączyć do tej kwestii. Inną stroną byłoby, gdyby te samorządy udzieliły również wsparcia w spłacie tego kredytu w sposób deklarowany. Czas nagli. Oddział wewnętrzny był w fatalnym stanie już wtedy, kiedy podejmowaliśmy decyzje dotyczące remontu oddziału chirurgicznego, a było to 4-5 lat temu. Wybraliśmy wtedy do remontu oddział chirurgiczny, bo był w gorszym stanie, więc teraz myśląc o życiu i zdrowiu mieszkańców konieczny jest remont wewnętrznego. Trzeba pomóc, nie czekać na zdobycie środków...

Przewodniczący RP Tadeusz Kułakowski poinformował, że na najbliższej sesji będzie obecny dyrektor szpitala i sprawę będzie można szczegółowo przedyskutować. - Na radzie społecznej te kwestie już poruszaliśmy, a nawet prosiliśmy dyrektora, żeby był przygotowany i zreferował nam wszystkie potrzeby oddziału wewnętrznego - powiedział Kułakowski.

Starosta Zdzisław Brezdeń zgodził się z radnym Hołyńskim i zaznaczył, że problem modernizacji oddziału wewnętrznego budzi duże zaangażowanie zarządu powiatu. - Myślę, że  kierunek, który pan naszkicował, jest dobry - mówił do radnego. - My też o tym rozmawiamy. Przypomnę, że sytuacja szpitala jeżeli chodzi o zadłużenie jest bardzo dobra, ponieważ dzięki naszej współpracy przez lata udało się spłacić zadłużenie i zainwestować w modernizację szpitala pokaźne kwoty. Teraz przed nami modernizacja oddziału wewnętrznego i na pewno będzie to wymagało zaangażowania innych samorządów. Myślę, że współpracy nie odmówią.

Starosta podkreślił, że zanim ustali się szczegóły pomocy, to trzeba wszystko doprecyzować z dyrektorem, bo na razie jest tylko pomysł, a potrzebny jest plan - finansowy i działania.

(AH)


Napisz komentarz

Komentarze

pacjent 20.03.2022 17:11
Jedyny szpital w powiecie wszelkie wsparcie potrzebne.W poprzednich latach remonty sponsorowały firmy , które pozyskiwał Ordynator Ściborski- zakupy wyposażenia itd niektóre sam sprowadzał z zagranicy.Firmy się wykruszyły min PKS , który cały oddział wyremontował/PKS przejęło starostwo/

Parampampam 19.03.2022 21:19
Tam o remont się martwicie. Martwcie się lepiej o to że dr Olga Sosulska odchodzi z pracy w tym oddziale, to zdestabilizuje cały oddział wewnętrzny i spooduje, że inni lekarze też zaczną odchodzić. Oni nie muszą się o nic martwić, pracą jest wszędzie dookoła dla nich. Więc gadka tu o wynagrodzeniach lekarzy, natomiast jeżeli oni dostaną wzrost to wszyscy inni również doprowadzą do tego samego i bardzo słusznie. Jak nie zaczną działać, oddział wewnętrzny się rozpadnie a żaden szpital bez interny nie będzie działał. Lepiej włodarze szybko się ogarnijcie:) 3mln to mało na działanie tego szpitala. 80mln ten szpital ma przychodu rocznego, 3mln? o czym Wy gadacie hahaha

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: OławaTreść komentarza: Zaproście Matke Igora StachowiakaData dodania komentarza: 16.03.2026, 22:33Źródło komentarza: Policja zaprasza na festynAutor komentarza: WwwTreść komentarza: Jak stoję w korku przed tym rondem to zawsze przypomina mi sie Drabiński ktory ogłaszał sukces wiec to rado powinno nazywać sie rondo Marka DrabińskiegoData dodania komentarza: 16.03.2026, 22:31Źródło komentarza: A może nie Rondo Klementyny, tylko Królowej Marysieńki Sobieskiej?Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Gratulacje dla policjantki, że po chwyciła chłopcaData dodania komentarza: 16.03.2026, 20:59Źródło komentarza: 14-latek siedział na parapecie. To było piąte piętro!Autor komentarza: NataTreść komentarza: To przynajmniej bezdomni nie będą koczowac...Data dodania komentarza: 16.03.2026, 19:08Źródło komentarza: OŁAWA Z zewnątrz odnowiono dworzec autobusowy. Co dalej?Autor komentarza: SGTreść komentarza: Zdecydowanie odradzam ten oddział ze względu na całkowity brak empatii i nieludzkie podejście personelu oraz dyrekcji. Oddział wewnętrzny pozostaje zamknięty dla odwiedzających bez względu na okoliczności. Najbardziej bulwersujący jest fakt, że zakaz ten obejmuje również osoby w stanie terminalnym. Uniemożliwienie rodzinie pożegnania się z umierającym pacjentem jest naruszeniem podstawowych praw pacjenta i zwyczajnej ludzkiej przyzwoitości. Procedury wygrały z człowieczeństwemData dodania komentarza: 16.03.2026, 17:48Źródło komentarza: Odwiedziny w szpitalu wznowioneAutor komentarza: Tory kolejoweTreść komentarza: Bardzo dobrze, że akcja zakończyła się z sukcesem.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 17:47Źródło komentarza: 14-latek siedział na parapecie. To było piąte piętro!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama