Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 stycznia 2026 21:42
ZOBACZ:
Reklama BMM
Reklama Jaśnikowski

57 km trasy i wiele ciekawostek historycznych

Już w sobotę 11 czerwca odbędzie się X Gminny Rajd Rowerowy. Celem jest krzyż pokutny w Psarach
Podziel się
Oceń

Grupa z Jelcza-Laskowic spotyka się o godzinie 8.45 przed UMiG w Jelczu-Laskowicach. - Wyruszamy około godz. 9.00 - mówi Jacek Mikołajczyk z "Rowerem przez Jelcz". - Pierwsze zatrzymanie planujemy przy stacji ujęcia wody w Piekarach, drugie w lesie, przy dojeździe do drogi nr 15,  a trzecie przy wjeździe do Bystrzycy. Potem czwarte przy dojeździe do wału przeciwpowodziowego przy śluzie Lipki, piąte na jazie Lipki, szóste w Gaci, przy dojeździe do drogi nr 94, siódme w Psarach koło boiska sportowego. Tam pozostawimy rowery i udamy się kilkaset metrów pieszo do celu naszego rajdu, czyli wieży widokowej oraz krzyża pokutnego.

Długość trasy to około 57 km. Przewidywany całkowity czas przejazdu - 8 godzin. Tradycyjnie zaplanowano losowanie fantów ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Urząd Miejski w Oławie oraz Starostwo Powiatowe. Przed rozpoczęciem rajdu wręczone zostaną dyplomy dla zwycięzców konkursu fotograficznego na fotografię z rajdu do krzyża pokutnego w Kijowicach.

Podczas nadchodzącej wycieczki odbędzie się kolejna edycja konkursu na najciekawszą fotografię. Udział może wziąć każdy uczestnik rajdu. Prace w wersji elektronicznej należy przesłać do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach (na adres: [email protected] z dopiskiem "X Gminny Rajd Rowerowy - Krzyż pokutny w Psarach - Konkurs Fotograficzny + imię nazwisko i adres mailowy nadawcy) maksymalnie tydzień po zakończeniu rajdu.

- Ze względów organizacyjnych, prosimy o nadsyłanie nie więcej niż trzech fotografii wykonanych przez jednego uczestnika - mówi Mikołajczyk.

 Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatorów. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone i zamieszczone w lokalnych mediach społecznościowych oraz na stronach UMiG, MGCK, CSiR i na stronie "Rowerem przez Jelcz". Wręczenie dyplomów i upominków przygotowanych przez biuro promocji UMiG nastąpi podczas planowanego na sobotę 27 sierpnia rajdu rowerowego do Ligoty Książęcej, w ramach integracji Wójcice - Jelcz-Laskowice. 

 Celem rajdu jest integracja społeczna mieszkańców miasta i gminy Jelcz-Laskowice, propagowanie kulturalnego spędzania czasu na łonie natury, przybliżenie uczestnikom ciekawostek historycznych, przyrodniczych oraz walorów krajobrazowych występujących w naszej okolicy, jak również promocja miasta i gminy Jelcz-Laskowice, miasta Oława oraz powiatu oławskiego.

 Organizatorami są Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminne Centrum Kultury oraz grupa "Rowerem przez Jelcz". Patronat objął burmistrz Bogdan Szczęśniak. Fundatorami fantów są UMiG, Urząd Miejski w Oławie, Starostwo Powiatowe oraz firma Toyota. Autorem trasy i przewodnikiem - Jacek Mikołajczyk.

***

Osoby, które nie mają roweru, mogą go wypożyczyć w CSiR. Niepełnoletni biorą udział w rajdzie pod opieką dorosłych. Jedzenie oraz napoje we własnym zakresie.


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: 👍Treść komentarza: 👍Data dodania komentarza: 27.01.2026, 20:20Źródło komentarza: Młodzi naukowcy z Marcinkowic w Międzynarodowym konkursie Climate Detectives!Autor komentarza: BarbieTreść komentarza: Ile już makabrycznych zdarzeń nad stawem w Jelczu. Morderstwa, gwałty, pobicia , wandalizm itp. czarny niechlubny punkt, a powinien być ostoja spokoju, ładu i wypoczynku. Włodarze niech przemyślą nad zmianą wizerunku. Współczuję mieszkańcom bałbym się tam mieszkać.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 17:39Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: **Treść komentarza: Powinni takim dawać 20 lat więzienia. Tyle że jak wyjdzie to czeka go bezdomność.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 16:39Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: Bajlando1312Treść komentarza: Niezłe KWIATKI :] Wreszcie debila zatrzymano...Data dodania komentarza: 27.01.2026, 16:23Źródło komentarza: Nie reagował na sygnały do zatrzymania, uciekał przed policyjnym patrolemAutor komentarza: cześTreść komentarza: HAHAHAHAAHAH :DData dodania komentarza: 27.01.2026, 14:14Źródło komentarza: Ocena od hakera i zaproszenie na... "bal z prostytutkami"Autor komentarza: abuTreść komentarza: Indoktrynacja od najmłodszych lat . Planeta płonie....Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:20Źródło komentarza: Młodzi naukowcy z Marcinkowic w Międzynarodowym konkursie Climate Detectives!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama