Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 stycznia 2026 15:59
ZOBACZ:
Reklama BMM
Reklama Jaśnikowski

Radni zostaną radnymi aż do kwietnia 2024?

Projekt do Sejmu wniósł związany z naszym powiatem poseł PiS Paweł Hreniak
  • Źródło: Poseł Paweł Hreniak (FB)
Radni zostaną radnymi aż do kwietnia 2024?
- Jako poseł wnioskodawca w imieniu grupy posłów wniosłem do Sejmu projekt ustawy o przedłużeniu kadencji samorządu do 30 kwietnia 2024 roku - mówi poseł PiS Paweł Hreniak

Źródło: Poseł Paweł Hreniak (FB)

Podziel się
Oceń

 - Jako poseł wnioskodawca w imieniu grupy posłów wniosłem do Sejmu projekt ustawy o przedłużeniu kadencji samorządu do 30 kwietnia 2024 roku - czytamy na jego profilu FB. - Projekt przewiduje, że kolejne wybory samorządowe odbędą się 31 marca lub 7,14,21 kwietnia 2024 roku. Konkretną datę wskaże w styczniu 2024 roku premier po konsultacjach z Państwową Komisją Wyborczą. Potrzeba tej zmiany wynika z wyjątkowego skumulowania dat wyborów samorządowych oraz wyborów parlamentarnych. Taka kumulacja powodowałaby problemy organizacyjne (na co wskazuje przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej), problemy z rozliczeniem kampanii (70% kandydatów do parlamentu startuje również w wyborach samorządowych) oraz problemy związane m.in z ciszą wyborczą i publikacją sondaży. Każda nieprawidłowość, która przy organizacji tak dużych wyborów byłaby bardzo możliwa mogłaby być podstawą do kwestionowania wyborów parlamentarnych i samorządowych a na to w momencie kiedy toczy się wojna przy naszej granicy pozwolić sobie nie możemy. Wybory muszą być transparentne stąd też projekt ustawy.


Napisz komentarz

Komentarze

Andrzej 30.09.2022 08:56
Zapomnij Pawełku. Artykuł 228 Konstytucji jasno wskazuje, że jest jeden przypadek, kiedy jest możliwość wydłużenia kadencji parlamentu, prezydenta i samorządów. Jest to, gdy wprowadza się któryś ze stanów nadzwyczajnych. Czy mamy któryś ze stanów nadzwyczajnych?

Dżef 30.09.2022 09:59
Odkrycie kulinarne nie takie rzeczy przyklepywało.

Felek 16.09.2022 12:15
Ale bayer. A kto wydłużył kadencję o rok? Transparentne-a to dobre. A może to strach przed przegraną?

dan 16.09.2022 07:58
Lekarze odchodzą ze szpitala w OLawie, może Pan poseł zainteresowałby się ta sprawą?

Jaś 15.09.2022 19:21
Zapomnijcie ..... nieroby jedne

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: *Treść komentarza: Bardzo dobrze, że takie imprezy odbywają się w rynku. Widać, że po coś jest, że trochę na nim życia i trochę mieszkańców Oławy. Lepiej w rynku niż w tym starym, zapleśniałym amfiteatrze, z wiecznie powyrywanymi ławkamiData dodania komentarza: 28.01.2026, 14:35Źródło komentarza: WOŚP. Ile zebrano podczas finału w Oławie?Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: ,,,, czy też obwodnicy miasta Oławy ????? w końcuData dodania komentarza: 28.01.2026, 13:31Źródło komentarza: OŁAWA Spotkanie w sprawie planu ogólnegoAutor komentarza: WiktoriaTreść komentarza: Zachowaj szczególną ostrożność, szukając pomocy w odzyskaniu utraconych środków. Jest wiele osób i firm, które twierdzą, że oferują takie usługi, ale bardzo niewiele z nich jest prawdziwych. Kiedy kilka miesięcy temu straciłem swoje fundusze inwestując w bitcoiny, poświęciłem sporo czasu na poszukiwania, zanim trafiłem na GENUINE HACKERS, którzy pomogli mi odzyskać bitcoiny o wartości 75 000 dolarów. Pomogli mi odzyskać moje środki bez żądania żadnej płatności z góry, co bardzo mnie ucieszyło, ponieważ nigdy nie sądziłem, że odzyskanie moich środków będzie możliwe. Polecę ich każdemu, kto szuka takich usług, ponieważ są rzetelni, sprawdzeni i godni zaufania. Dysponują również algorytmem i dogłębną analizą danych, aby odzyskać utracone środki. Skontaktuj się z nimi mailowo pod adresem [email protected] lub przez WhatsApp +1(260) 218-3592..Data dodania komentarza: 28.01.2026, 12:47Źródło komentarza: Jedynka od hakera. I to z obraźliwym komentarzemAutor komentarza: WiktoriaTreść komentarza: Zachowaj szczególną ostrożność, szukając pomocy w odzyskaniu utraconych środków. Jest wiele osób i firm, które twierdzą, że oferują takie usługi, ale bardzo niewiele z nich jest prawdziwych. Kiedy kilka miesięcy temu straciłem swoje fundusze inwestując w bitcoiny, poświęciłem sporo czasu na poszukiwania, zanim trafiłem na GENUINE HACKERS, którzy pomogli mi odzyskać bitcoiny o wartości 75 000 dolarów. Pomogli mi odzyskać moje środki bez żądania żadnej płatności z góry, co bardzo mnie ucieszyło, ponieważ nigdy nie sądziłem, że odzyskanie moich środków będzie możliwe. Polecę ich każdemu, kto szuka takich usług, ponieważ są rzetelni, sprawdzeni i godni zaufania. Dysponują również algorytmem i dogłębną analizą danych, aby odzyskać utracone środki. Skontaktuj się z nimi mailowo pod adresem [email protected] lub przez WhatsApp +1(260) 218-3592Data dodania komentarza: 28.01.2026, 12:46Źródło komentarza: Jedynka od hakera. I to z obraźliwym komentarzemAutor komentarza: asdfTreść komentarza: Gdyby był amfiteatr nie trzeba by wydawać co chwilę pieniędzy na wynajmowanie sceny.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 11:31Źródło komentarza: WOŚP. Ile zebrano podczas finału w Oławie?Autor komentarza: NataTreść komentarza: A padaczki i omdlenia dlaczego nie biorą pod uwagę?Data dodania komentarza: 28.01.2026, 11:29Źródło komentarza: Ratowali 10-latkę na Młyńskiej
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama