Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 11:08
Reklama
Reklama

Ludzie się boją, mówią o dużym zagrożeniu!

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy są oburzeni, byli zszokowani, kiedy dowiedzieli się, że na ulicy Nadbrzeżnej w Oławie ma stanąć aż 15 anten emitujących pole elektromagnetyczne. Inwestor chce postawić w bliskiej odległości domów stację bazową telefonii komórkowej. Miasto Oława otworzyło furtkę umarzając postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Oznacza to, że inwestycja nie wymaga badań na temat wpływu anten na środowisko. - Jak trzeba będzie zablokujemy most, będziemy protestować na wszelkie możliwe sposoby. Jak władze miasta wystawiają nas na pożarcie, sami będziemy walczyć o zdrowie nasze i naszych dzieci - mówią mieszkanki ulicy Nadbrzeżnej i dodają, że mają świadomość, że inwestycja będzie szkodliwa i będzie miała wpływ na całe Zaodrze oraz osiedle Chrobrego. Wszelkie szczegóły tej sprawy opiszemy w papierowym wydaniu "Powiatowej"! W tej chwili (godz. 13.40) temat jest poruszany na sesji Rady Miejskiej. Mieszkańcy są obecni, w ich imieniu głos zabrał radny Witold Niemirowski. Czytał pytania od mieszkańców o analizy, skutki i postępowanie w tej sprawie. Niemirowskiego dziwi ta inwestycja, wierzy, że weźmie się pod uwagę zdanie mieszkańców, a burmistrz im pomoże. Tomasz Frischmanm, burmistrz Oławy zapewnia, że opinia mieszkańców jest dla urzędu bardzo ważna. Namawia do wystąpienia do urzędu o nadanie mieszkańcom statutu strony, wtedy mogą złożyć wniosek o wznowienie postępowania. Fot. Monika Gałuszka-Sucharska W pobliżu tego miejsca mają być zamontowane anteny. Mieszkańcy pobliskich domów boją się o swoje zdrowie. Zapowiadają protesty

Ludzie się boją, mówią o dużym zagrożeniu!

Ludzie się boją, mówią o dużym zagrożeniu!


Napisz komentarz

Komentarze

Chrobrego 12.07.2018 05:42
Zaodrze jak zwykle dramatyzuje. Ostatnio robili afery bo im dzieci na boisku przeszkadzaly, teraz im maszt przeszkadza... za mostem po prostu mieszka ciemnogród i tyle. Niech na sesji pokażą co mają w kieszeniach, każdy na pewno bedzie miał po telefonie. . A jak pojadą gdzieś dalej zaraz wyzywaja że nie ma zasięgu.. W Janikowie jest maszt i co jest tam większą śmiertelność niż w Oławie? Zresztą w Oławie też są maszty i co ludzie żyją normalnie... Głupoty gadacie i krecicie z dupy wysrane afery.

Łomatko 11.07.2018 19:25
Im więcej masztów tym lepiej . Zawsze jak jast slaby zasięg gsm to aparat telefoniczny staje się bardziej szkodliwy. Ponadto taka instalacja przechodzi przeglądy. Anteny paraboliczne zresztą wszystnie inne też mają określoną charakterystykę promieniowania dlatego w bezpośrednim pobliżu takiego masztu zasięg jest kiepski. Internet nie służy do obrzucania się nawzajem błotem . Można też w nim znajdować informacje na takie tematy. Co do samych fal to wystarczy przeczytać które przez co przenikają a to że obecne są niemal wszędzie jest już faktem i to od dawna. To że gdzieś nie ma zasięgu gsm nie oznacza że nie ma tam innych fal. Odrobina woli pomoże

Wiadron 06.07.2018 07:23
dzis spiewamy z kaczucha uuuuuuuuhhhhhhhhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu witali wołali wołali witali kwiaty krawaty pompa i puc lakierki szalerki.................... wrzaski oklaski pan prezes pan wódz tu telewizja a tam sztandary............ wrzaski oklaski..................................... pan prezes pan wódz kwiaty dla niego ..................... dla czerni wódz a za wodzem wierni.

Wiadron 05.07.2018 09:17
preambula ucieka

Wiadron 05.07.2018 09:16
i co dalej !? art.74. 1. Wladze publiczne prowadza polityke zapewniajaca bezpieczenstwo ekologiczne wspolczesnym i przyszlym pokoleniom. 2. Ochrona srodowiska jest obowiazkiem wladz publicznych. 3. Kazdy ma prawo do informacji o stanie i ochronie srodowiska. 4. Wladze publiczne wspieraja dzialalnosc obywateli na rzecz ochroby i poprawy stanu srodowiska.

Wiadron 05.07.2018 06:51
i co dalej !? art.39. Nikt nie może być poddawany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.

Wiadron 05.07.2018 06:49
i co dalej !? art.38. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

Wiadron 05.07.2018 06:48
i co dale!? art.31.pkt.2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych.

Wiadron 04.07.2018 10:29
Szanowni Państwo psychologia internetu w ludziach wyzwala różne emocje, ale nie wolno nikogo obrażać. Jeżeli ktoś z Państwa czuje się urażony to przepraszamy.

Rolf Michałowski 04.07.2018 11:03
Drogi Wiadronie, prawda nie może nikogo obrażać, nawet jeśli jest wyrażona w ostrej formie. Obrazą są kłamstwa.

Wiadron 04.07.2018 10:22
teraz kuranty zmieniły melodię na Bałkanice, .............zasady proste w życiu mam, nie rób drugiemu tego czego nie chcesz sam lalalalalalalalalaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaa Będzie będzie zabawa ! Będzie się działo! lalalalalalalaaaaaaaaaaaaaaaaa Bałkańskie rytmy. Polska moc. Hej.

Wiadron 04.07.2018 09:00
o na to zegar stary!!? - usłyszał koguta pianie, zaczyna wydzwaniać kuranty. inna melodia? ......są tacy to nie żart, dla których jesteś wart mniej niż zerooooooooooooo mniej niż zeroooooooooooooooooooooooo mniej niż zeroooooooooooooooooooooooooooooooooo o o o oooooo zawodowi machlerzy od losu, specjaliści od śpiewu i mas............... oooo oooo oooo choćbyś nie chciał i tak znajdą sposób........ na swej wadze położą nie raz choć to fizycy wbrew, wskazówka cofa się mniej niż zeroooooooooooooooo mniej niż zerooo mniej niż zero o o o o

Wiadron 03.07.2018 22:00
jakaś pani była , lecz się nie przebiła, nie wiedzieliśmy o co chodzi, nic nie szkodzi........... milczenie w niewoli!? chyba nie wie, że niewiedza boli.

Wiadron 03.07.2018 18:33
palisz zioła? pijesz zioła ? kto zrozumieć zioła zdoła? a działają napotliwie, pogardliwie, wręcz wstydliwie, pobudzają wydzielanie, ułatwiają gazowanie, we wszystkim nam pomagają, nawet głos odbierają.

Wiadron 03.07.2018 12:16
a może!? nasze środowisko, wygonić trochę na pastwisko? flora blisko, fauna blisko, i myślenie się odmieni, od promieni, i myślenie się pobudzi, i szanować będą ludzi.

Wiadron 03.07.2018 11:00
Jeżeli baza azymut zmieni, i cmoknie ratusz, wiązką promieni, co wtedy będzie!? - wielka smuta, szkoda koguta.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: *Treść komentarza: Bo w Sobieskim oprócz tego, że nauczają, to jeszcze uczą empatii i działalności społecznej, a nie tylko patrzenia na koniec "własnego nosa" i samolubstwa.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 10:53Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RodzicTreść komentarza: Bo oni chodzą do szkoły , żeby się uczyć a w Sobieskim ciągle trwają zabawy . Zgodnie z powiedzeniem " nie matura a chęć szczera zrobią z ciebie oficera " .Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:29Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: "Rzeczą, która budzi zastrzeżenia (...) jest forma nagłośnienia (...). (...) było niezbędne minimum w postaci wzmianki w BIP, stronie internetowej (...), a nawet w gazecie - ale wydaj mi się, że (...) powinno to być znacznie bardziej nagłośnione. Tymczasem zrobiono (...), niezbędne minimum." Dawno już nikt nie wskazał tak dobitnie na nikłą rolę gazety w podawaniu informacji, jej zasięgu i oddziaływania, jak zrobił to "lokalny działacz społeczny, ekolog dla którego bardzo istotna jest ochrona środowiska naturalnego". Pierwszy tego imienia... (a zbieżność danych oraz podobieństwo osoby na zdjęciu z czynnym politykiem KO może być jedynie "przypadkowa..."). Dlaczego inni lokalni politycy (zajmujący się hobbistycznie ekologią), nie dostąpili zaszczytu skomentowania - nie wiadomo. Kabaret w czystej postaci.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: ten pseudo burmistrz nadaję się tylko na zdjęcia i cieszyć tą japę bo tylko to dobrze mu wychodzi.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:58Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: To miasto nie ma gospodarza, jakby miał odrobinę honoru to podałby się do dymisji i oddał pobrane wynagrodzenie.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 07:47Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Składam należne gratulacje! Dodam, że Rowerem przez Jelcz w ubiegłym roku doceniło talent Wojtka Ganczarka organizując odsłonięcie jego gwiazdy w dębińskiej alei. Gratuluję również rodzicom, którzy wychowali tak zdolnego człowieka! Oboje, przez długie lata związani są ze szkolnictwem. A my? cóż, pozostaje nam cieszyć się, że Wojtek Ganczarek w tak piękny sposób rozsławia nasze miasto!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:31Źródło komentarza: Wojciech Ganczarek z Grand Prix Festiwalu HumanDOC
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama