Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 czerwca 2026 15:41
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

OŁAWA Bogaty program kolejnej sesji Rady Miejskiej

Kolejna sesja Rady Miejskiej w Oławie zwołana została na 30 listopada - godz. 09:30 w Sali Rajców, I p. Rynek - ratusz
OŁAWA Bogaty program kolejnej sesji Rady Miejskiej
Kolejna sesja Rady Miejskiej w Oławie zwołana została na 30 listopada - godz. 09:30 w Sali Rajców, I p. Rynek - ratusz
Podziel się
Oceń

W porządku obrad m.in. 

  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany ogólnej kwoty dochodów i wydatków budżetu gminy na 2023 r.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miasto Oława.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków.
  • Podjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również tryb ich pobierania oraz szczegółowe warunki przyznawania usług sąsiedzkich, ich wymiaru, zakresu i sposobu rozliczania wykonywania takich usług. 
  • Podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia wieloletniego programu osłonowego
    w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028.
  • Podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie pomocy w zakresie programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028 oraz określenia zasad zwrotu wydatków w zakresie dożywiania dla osób objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028.
  • Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Województwu Dolnośląskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na realizację zadania w zakresie organizowania publicznego transportu zbiorowego w wojewódzkich kolejowych przewozach pasażerskich na linii kolejowej nr 132.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr LXVI/424/23 Rady Miejskiej w Oławie z dnia 29 czerwca 2023r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Dolnośląskiego (trasa Blue Velo).
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr LXVI/425/23 Rady Miejskiej w Oławie z dnia 29 czerwca 2023r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej
    dla Województwa Dolnośląskiego (trasa Złota).
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr LXVI/426/23 Rady Miejskiej w Oławie z dnia 29 czerwca 2023r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Dolnośląskiego (trasa Via Regia).
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr LXVI/429/23 Rady Miejskiej w Oławie z dnia 29 czerwca 2023 r. o udzieleniu pomocy finansowej dla Województwa Dolnośląskiego na realizację robót budowlanych (ul. Chrobrego).

 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Bo tam jest najwięcej przekraczana prędkości jak nie wiesz to nie pisz bzdur. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 15:18 Źródło komentarza: 194 zgłoszenia do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w maju Autor komentarza: Nata Treść komentarza: Ale najlepszy jest wrocławski Jarmark Świętojański... Data dodania komentarza: 12.06.2026, 15:08 Źródło komentarza: Projekt „Piknik Nocy Świętojańskiej” nagrodzony Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Przydało by się żeby policja uciszyła tego uja w czerwonym dodgu nr SK... bo tylko jego słychać w Oławie. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: 194 zgłoszenia do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w maju Autor komentarza: Filozof grecki Treść komentarza: Nawiedzone osoby wbijają co rusz zgłoszenia w jednym temacie, kilkaset na przekraczanie prędkości na ul. Iwaszkiewicza. Niektórym trzeba odciąć internet bo nie widzę do czego służy, a za natarczywość też mogą ukarać, chyba jedno zgłoszenie powinno wystarczyć na ulicę. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 14:33 Źródło komentarza: 194 zgłoszenia do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w maju Autor komentarza: Gocha ze Zwierzyńca Treść komentarza: ,,, ....Pamiętaj! Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania zdarzeń wymagających natychmiastowej interwencji. ,, Ile razy zgłaszałam tiry parkujące na zakazie przed wjazdem do Ergisu? Ile czasu to już trwa ? Jakie czynności w związku z tym zostały wykonane? Ściema , ściema , ściema Data dodania komentarza: 12.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: 194 zgłoszenia do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w maju Autor komentarza: oławianin Treść komentarza: faktycznie, w takich okolicznościach też bym dłuższego kroku nie zrobił... Data dodania komentarza: 12.06.2026, 14:27 Źródło komentarza: Były radny nie odpuszcza, bo przejście jest, ale... suchą nogą przejść się nie da
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama