Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 stycznia 2026 15:49
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski

Remontują. Lepiej późno niż wcale. A że wybory...

- Na wybiegu dla psów przy ul. Rybackiej remontowane są urządzenia toru przeszkód - poinformował dziś Urząd Miejski w Oławie. I bardzo dobre, bo urządzenia czekały na naprawę latami
Remontują. Lepiej późno niż wcale. A że wybory...
- Na wybiegu dla psów przy ul. Rybackiej remontowane są urządzenia toru przeszkód - poinformował dziś Urząd Miejski w Oławie

Źródło: Miasto Oława

Podziel się
Oceń

Na reakcję w sieci nie trzeba było długo czekać. 

 - Po 9 latach czas najwyższy…  - skomentowała w mediach społecznościowych radna Magdalena Ziołkowska, która od dawna domaga się napraw na tym wybiegu. - Mam nadzieję, że kompleksowo, bo większość elementów drewnianych jest spróchniała, połamana, wystają metalowe wkręty, co czyni je niebezpiecznymi dla zwierząt. Mimo moich licznych wniosków przeszkody przez 9 lat nigdy nie były ponownie zaimpregnowane. Mam nadzieję, że teren zostanie odgrodzony od drogi, oświetlony i powstanie utwardzony parking dla samochodów. Obecne wjazdy nadaje się na off road. (...) Właściciele psiaków chcieliby także aby teren został oświetlony czy wzorem innych miast powstały w Oławie automaty na woreczki na psie kupy, powstały wybiegi w innych częściach Oławy, a przede wszystkim w mieście nie tylko w centrum było więcej koszy na psie odchody.

Karol Zalewski - kandydat do Rady Miejskiej - też komentował: - Szkoda że przeszkody nie są zabezpieczone np. bejcą. Dwa - przydałoby się utwardzenie części drogi, aby móc wjechać bezpiecznie samochodem. Po każdej wizycie tam myjnia gwarantowana.

Miasto odpowiedziało mu: - Prace dopiero co się rozpoczęły, remontowane będą kolejne urządzenia, wszystkie zostaną zabezpieczone impregnatem do drewna.

Termin remontu nie uszedł uwadze Karolinie Kaczor, wiceszefowej miejskich struktur PO (czyli obecnie opozycji w mieście), która już wczoraj komentowała w mediach społecznościowych, odnosząc się do przedwyborczej aktywności władz miejskich i wprost burmistrza Oławy: "ZAPOMNIAŁAM O DZISIEJSZYM PORANNYM POSTAWIENIU NOWYCH PRZESZKÓD NA PSIM PARKU. Powiem szczerze, że przebił Pan wszystko. Czy naprawdę wyborców w Oławie ma Pan za głupców?".

Odpowiadając na pytanie internautów o oświetlenie tego terenu, miasto odpowiedziało, że aktualnie projektowane jest oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej "OD RZEKI DO RZEKI", a przy realizacji tej inwestycji planowane jest również doświetlenie wybiegu dla psów. 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Nieogarniety 14.03.2024 10:23
Głupotą głupot jest strategiczny zarządcy, który zrobił buraka prezesem. Dając mu przy okazji furę siana zrobili z siebie głupoli.

Nieogarniety 14.03.2024 10:49
Nieogarniety 14.03.2024 10:23
Głupotą głupot jest strategiczny zarządcy, który zrobił buraka prezesem. Dając mu przy okazji furę siana zrobili z siebie głupoli.
Prosiłem ci już kiedyś, nie podszywaj się pode mnie, i nie używaj mojego nicku

Nieogarniety 13.03.2024 19:41
Szczęściem dla wszystkich komitetów wyborczych w Oławie jest to, że skompromitowana oławska PO ma jako kandydatkę Karolinę Kaczor. Jako pierwsze rozpoczęła negatywną kampanię, a większość jej komentarzy jest taka "mądra", że trzeba jej podziękować i kupić kwiaty. Nikt bardziej nie ośmiesza i nie deprecjonuje PO.

wyborca 13.03.2024 20:08
.....ta skompromitowana PO w Polsce rządzi w szerokiej koalicji a ty rzeczywiście byłeś i jesteś nieogarnięty.

Nieogarniety 13.03.2024 21:06
wyborca 13.03.2024 20:08
.....ta skompromitowana PO w Polsce rządzi w szerokiej koalicji a ty rzeczywiście byłeś i jesteś nieogarnięty.
A co ma koalicja rządząca w kraju do skompromitowanej oławskiej PO i dumnej jej przedstawicielki Karoliny Kaczor? Tak jak ta pani zaczyna kompromitować oławską PO, i siać hejt na swoim FB, to w tej kampanii nawet Sławomir K. tak nie robi. Proszę jednak pamiętać, że "kto mieczem wojuje to od miecza ginie". Hejtem ta pani wyborów nie wygra, a pokazuje tylko swoją "klasę" jako kandydatka na posłankę, i teraz jako kandydatka na radną.

Wstyd 15.03.2024 07:14
Nieogarniety 13.03.2024 19:41
Szczęściem dla wszystkich komitetów wyborczych w Oławie jest to, że skompromitowana oławska PO ma jako kandydatkę Karolinę Kaczor. Jako pierwsze rozpoczęła negatywną kampanię, a większość jej komentarzy jest taka "mądra", że trzeba jej podziękować i kupić kwiaty. Nikt bardziej nie ośmiesza i nie deprecjonuje PO.
Całe środowisko " oławskich radnych - bezradnych ośmieszył i zdeprecjonował burmistrz. Jest taki mądry , że trzeba mu zawiesić jajka na cudownym mostku.

Nieogarniety 15.03.2024 09:33
Wstyd 15.03.2024 07:14
Całe środowisko " oławskich radnych - bezradnych ośmieszył i zdeprecjonował burmistrz. Jest taki mądry , że trzeba mu zawiesić jajka na cudownym mostku.
Komentarz godny mistrza intelektu. Brawo

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: abuTreść komentarza: Indoktrynacja od najmłodszych lat . Planeta płonie....Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:20Źródło komentarza: Młodzi naukowcy z Marcinkowic w Międzynarodowym konkursie Climate Detectives!Autor komentarza: JelczTreść komentarza: Może w końcu Policja zacznie działania prewencyjne: zacznie sprawdzać wszelkie noclegownie gdzie są cudzoziemcy, reagować na łamanie prawa od tego drobnego za zaśmiecanie poprzez picie alkoholu w miejscach publicznych , nieustanny hałas tak uciazliwy , kontrolę jeżdzacych wraków, napitychh rowerzystów. Przejdzie się po po dzielnicy Jelcz i zauważy to co powinna. Dzielnicowy to Yeti.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:18Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: TYLETreść komentarza: Wszystkich Gruzinów i Ukraińców popełniających przestępstwo od razu przekazywać na pierwszą linię frontu np; do Kupiańska. Przecież tam się ucieszą że mają świeżą dostawę .Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:07Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: cześTreść komentarza: Czy znajdzie się choć jedna osoba, która w ciągu kilku ostatnich lat przeczytała coś pozytywnego o Gruzinach?Data dodania komentarza: 27.01.2026, 09:55Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Postać 20 min w pociągu...bez przesady.Kiedyś się całą Polskę tak zjeżdżało ,to były czasy...Data dodania komentarza: 27.01.2026, 09:48Źródło komentarza: Dziś znów sporo interwencji w sprawie stacji i koleiAutor komentarza: Bój w hucieTreść komentarza: Co znaczy, że jest tłoczno w pociągu? Sprawdźcie najpierw specyfikację techniczną pojazdu i porównajcie do obłożenia, a nie sadzicie dyrdymały, że nie ma miejsc do siedzenia. Możecie sobie wygodnie usiąść w swoich samochodach i nie jechać do Wrocławia kilkanaście minut, ale godzinę.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 09:36Źródło komentarza: Dziś znów sporo interwencji w sprawie stacji i kolei
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama