Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 czerwca 2026 14:05
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Dzisiejszy komunikat ZWiK w sprawie wody na Zielnej i Dzierżonia

Sanepid pobierał wodę do badania podczas "zaburzenia przepływów" w tym rejonie miasta - tłumaczy ZWiK. Stąd takie wyniki sanepidu, o których pisaliśmy wczoraj
Dzisiejszy komunikat ZWiK w sprawie wody na Zielnej i Dzierżonia
Sanepid pobierał wodę do badania podczas "zaburzenia przepływów" w tym rejonie miasta - tłumaczy ZWiK. Stąd takie wyniki sanepidu, o których pisaliśmy wczoraj
Podziel się
Oceń

Oto pełna treść komunikatu ZWiK

Zaplanowane przez Sanepid na 03.09.2024 r. badanie wody z sieci wodociągowej na ul. Zielnej i ul. Dzierżonia, zbiegło się w czasie z awarią sieci wodociągowej jaka miała miejsce w tym dniu w godzinach wczesnoporannych. Sanepid zaplanował pobór prób o godz. 08:00 rano, podczas gdy o godz. 03:57 ZWiK otrzymał telefoniczną informacje o wycieku wody na ul. Zielnej. Służby techniczne były zmuszone zamknąć wodę na uszkodzonym odcinku sieci. Spowodowało to zmianę przepływów wody w tym rejonie. W sytuacji zaistniałej awarii przepływy zostały zaburzone.

Ponieważ Spółka jest zobowiązana do prowadzenia własnego nadzoru nad jakością wody i posiada w tym celu własne, akredytowane laboratorium, po zakończeniu płukania sieci również pobraliśmy próbki do analiz wody celem potwierdzenia jej przydatności do spożycia. Otrzymane wyniki badań potwierdziły, iż woda spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Zatem woda jest w pełni zdatna do picia. Rezultaty badań przekazaliśmy do Sanepidu.

Dla ul. Zielnej otrzymano następujące wyniki:

  • mętność poniżej 0,5 NTU, przy dopuszczalnej wartości 1 NTU;
  • żelazo 35±5 µg/l, przy dopuszczalnej wartości 200 µg/l;
  • mangan 48±7 µg/l, przy dopuszczalnej wartości 50 µg/l.

Dla ul. Dzierżonia otrzymano następujące wyniki:

  • mętność poniżej 0,5 NTU, przy dopuszczalnej wartości 1 NTU;
  • żelazo 20±3 µg/l, przy dopuszczalnej wartości 200 µg/l;
  • mangan 47±7 µg/l, przy dopuszczalnej wartości 50 µg/l.

Komunikat Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Oławie ws. przebarwień i mętności wody odnosi się jedynie do zdarzenia w ulicy Zielnej i Dzierżonia. Na pozostałym obszarze miasta woda spełniała i spełnia wszystkie wymagania jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, co również zostało potwierdzone przez Sanepid we wcześniejszym komunikacie.

*

A to wczorajszy komunikat oławskiego sanepidu:

 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Agata 08.09.2024 13:36
Burmistrz ma szczescie, ze awaria nastapila po wyborach. W innym wypadku mogłoby nie byc reelekcji.

W 07.09.2024 13:25
A mi dzisiaj Junkers nie odpala . Ciśnienia niet🥴

Miska 07.09.2024 13:13
Gdzie jest woda brak ci panowie śmieją się z ludzi a my będziemy chodzić śmierdzący

Laik 07.09.2024 12:36
Przed awarią też leciała brudna woda,dlatego prawdopodobnie sanepid podjął decyzję o pobraniu próbek,teraz jest trochę lepiej wg. mnie

mieszkaniec 07.09.2024 12:36
a ktory z nich ma honor, jak ma sie ciepła posadke wysoka pensyjke i darmowego koryta,,,,

Pękala i Francmann do dymisji 07.09.2024 10:49
Co nie zmienia faktu, że taką wodę mieli ludzie w kranach, taką jaką pobrał do badań sanepid, co jest sytuacją niedopuszczalną i zwik ponosi za to odpowiedzialność. Jakby Pękala i Frischmann mieli odrobinę honoru to sami podaliby się do dymisji.

Nieogarniety 07.09.2024 13:34
Pękala i Francmann do dymisji 07.09.2024 10:49
Co nie zmienia faktu, że taką wodę mieli ludzie w kranach, taką jaką pobrał do badań sanepid, co jest sytuacją niedopuszczalną i zwik ponosi za to odpowiedzialność. Jakby Pękala i Frischmann mieli odrobinę honoru to sami podaliby się do dymisji.
Pewnie masz i rację, ale przypomnij sobie np awarie oczyszczalni ścieków w Warszawie. Pamiętasz? Dużo niepotrzebnego krzyku a jakoś Trzaskowski dalej jest prezydentem. Awarie były, są i będą. Zycie

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: A Kaczor znowu nieobecna. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 13:06 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"? Autor komentarza: zawiedziony Treść komentarza: i tak policja nic z tym nie robi Data dodania komentarza: 12.06.2026, 13:01 Źródło komentarza: 194 zgłoszenia do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w maju Autor komentarza: z bbs-u Treść komentarza: a zastępcą burmistrza Ładna Wiola. To już pewne. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 12:47 Źródło komentarza: Oboje już nie są w partii. Co dalej z nimi po KO? Autor komentarza: O Ława Treść komentarza: Mogę się mylić, ale trochę trąca podejściem typu: "Podpisałem, jak miałem z tego benefit, ale skoro już nie mam, to mi się nie podoba ten pomysł. W ogóle po co tam sąd przenosić?!" Data dodania komentarza: 12.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"? Autor komentarza: Senator, czy inny radny?! Treść komentarza: Deszcz pada i są kałuże, no kto by pomyślał?! Tak to jest jak się szuka promocji na "ex-skluzywnych" osiedlach... Data dodania komentarza: 12.06.2026, 11:50 Źródło komentarza: To nie droga, tylko asfalt techniczny - tłumaczy dyrektor Poślad Autor komentarza: * Treść komentarza: Coś się komuś "pozajączkowało" z tym artykułem. Panie Poślad, można przy co drugiej posesji zrobić drenaż francuski, i będzie spokój do czasy zrobienie odwodnienia i ulicy. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 11:34 Źródło komentarza: To nie droga, tylko asfalt techniczny - tłumaczy dyrektor Poślad
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama