Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 lipca 2026 23:38
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

STOP "turystyce powodziowej"! Nie wjeżdżajcie też na wały!

Rozumiemy ciekawość, ale nad wysoką wodą z rwącym nurtem może być po prostu niebezpiecznie, do tego grupki ludzi mogą przeszkadzać w akcji ratowniczej
Podziel się
Oceń

Od paru dni widać sporo mieszkańców na rzeką, w okolicy mostu. Przyszli, bo chcą zobaczyć. Czasem widać, jak tatusiowie lub mamusie przywożą dzieci autem w pobliże mostu czy wałów, żeby im "pokazać powódź".  Rozumiemy to, ale prosimy o rozsądek. 

- Na Zwierzyńcu jest jakaś masakra! - komentuje pani Wera. - Ciągle ludzie przyjeżdżają, żeby na rzekę sobie popatrzeć. Wczoraj ciężko było nawet przejechać, bo tyle samochodów!

Apelujemy, aby w sytuacji zagrożenie nie przemieszczać się w stronę wody, jeśli jedynym powodem ma być chęć zrobienia sobie fotki na tle rzeki czy sterty worków. Chcesz pomóc - wystarczy zakasać rękawy i zabrać się do roboty! Zawsze można pomóc! 

- Prosimy o powstrzymanie się od wychodzenia na wały, to niebezpieczne i może utrudniać pracę służbom! - apeluje także Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. 

- Po raz kolejny przypominamy o kategorycznym powstrzymanie się od wychodzenia na wały, jest to bardzo niebezpieczne i może utrudniać pracę służbom!!! - apeluje też Miasto Oława. 

I jeszcze ważny apel pana Kuby: - Witam, jeżeli można proszę o post apelacyjny, aby nie wjeżdżać na wały w Ścinawie Polskiej w celu „obejrzenia” wody. Osoby wjeżdżające samochodami naruszają wał, jest wysoka woda, każdy wjazd samochodem może doprowadzić do uszkodzenia walu. Ludzie nie zdają sobie sprawy...

 


Napisz komentarz

Komentarze

www 21.09.2024 02:31
Narzekacie na burmistrza ale miasto go wybrało , mnie bardziej wkurza to że nie widziałem "naszych braci " my im pomagamy a oni już nie bardzo zastanówcie się ludzie

Gość 18.09.2024 11:02
Burmistrz Oławy i Mieszkańcy Oławy bardzo dobrze zdają egzamin w tej trudnej chwili.Szacunek dla Was.Szkoda,że Wrocław nam nie pomaga.

Mieszkaniec Oławy 18.09.2024 11:18
Gość 18.09.2024 11:02
Burmistrz Oławy i Mieszkańcy Oławy bardzo dobrze zdają egzamin w tej trudnej chwili.Szacunek dla Was.Szkoda,że Wrocław nam nie pomaga.
Mieszkańcy tak, burmistrz nie i zaklinanie rzeczywistości nic tutaj nie zmieni. Pokazał, że zarządzanie miastem i chociażby podstawowe zorganizowanie kompletnie go przerasta.

Zaangażowany 18.09.2024 11:19
Gość 18.09.2024 11:02
Burmistrz Oławy i Mieszkańcy Oławy bardzo dobrze zdają egzamin w tej trudnej chwili.Szacunek dla Was.Szkoda,że Wrocław nam nie pomaga.
A może w urzędzie weźmiecie się za robotę zamiast pisać głupie komentarze, albo jak macie tyle czasu to zapraszam nad jedną z rzek, ale popracować a nie stać patrzeć.

Mieszkaniec zza odry 17.09.2024 23:18
Gdzie jest policja a przede wszystkim straż miejska ? W poniedziałek gapie utrudniali cofanie ciężarówką cofanie przy rzeźni bo bonie siedzieli na murku (głównie młodzież )a straż nic nie robiła a policja chcociaż prosiła o zejście z murka. Dziś na boisku na bażantowej to samo wycieczki młodzieży z telefonami w dłoni którzy przeszkadzali w noszeniu worków . czy może straż miejscka weźmie sie do roboty i zacznie karać takich młodocianych czy woli iść do likwidacji ( postaram się aby odpowiednie pismo trafiło do burmistrza i rady miasta)

Gość 17.09.2024 13:42
Oława jest wzorowo przygotowana na nadejście fali.Helikoptery i wojsko czuwają.Burmistrz rozsądnie koordynuje a mieszkańcy pomagają. Dlaczego w innych miejscowościach tak nie jest?

xawi 17.09.2024 23:26
gościu jesteś z rodziny burmistrza czy dostałeś w łapę za ten komentarz ? 2 dni przy robieniu worków ,poniedziałek jak są worki nie ma piachu a na 21 trzy wywrotki po 25t (zrobione w 1,5h) przy rzeźni ponad 290 ton worki dziś zza odrą dużo mniejszą grupą ponad 120ton w worki i ani razy nie widziałem ani jednego strażaka lub wojskowego . Cała organizacja spoczywa na rękach i umysłach zwykłych obywateli którzy przejmują inicjatywę .

Marko 18.09.2024 09:40
Gość 17.09.2024 13:42
Oława jest wzorowo przygotowana na nadejście fali.Helikoptery i wojsko czuwają.Burmistrz rozsądnie koordynuje a mieszkańcy pomagają. Dlaczego w innych miejscowościach tak nie jest?
Burmistrz i podlegli mu ludzie niczym nie koordynują. Za ten miesiąc powinni oddać swoje pensje na rzecz zalanych ludzi w Oławie.

Inżynier 18.09.2024 10:16
Gdyby nie Burmistrz to nie dostałbyś piasku i worków, praca na rzeźni była zbędna i asekuracyjna, Oława bez problemu przejmie taki poziom wody. Remonty wcześniejsze wałów zadziałały, nigdzie woda nie doszła do korony wału. Drobne przesiąki to jest pikuś w stosunku do zagrożenia. Te tysiące worków na mieście też są zbędne bo z założenia chronimy wały.

jesteś 18.09.2024 10:54
głupi czy udajesz?

Staszek Staszek 17.09.2024 10:48
Ja robię foty . Kto mi zabroni

Wera 17.09.2024 09:05
Na Zwierzyńcu jest jakaś masakra. Ciągle ludzie przyjeżdżają, żeby na rzekę sobie popatrzeć. Wczoraj ciężko było nawet przejechać, bo tyle samochodów 🫤

Gocha ze Zwierzyńca 17.09.2024 10:48
Wera 17.09.2024 09:05
Na Zwierzyńcu jest jakaś masakra. Ciągle ludzie przyjeżdżają, żeby na rzekę sobie popatrzeć. Wczoraj ciężko było nawet przejechać, bo tyle samochodów 🫤
Potwierdzam

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Radny Treść komentarza: Czy Starostwo połączy siły z Burmistrzem ? Co to wogole za opinia. Niech to sfinansuje pewien radny z Miloszyce. Ponoć już był u Starosty i załatwił. Dalej nie zrobione ? Data dodania komentarza: 28.07.2026, 20:10 Źródło komentarza: LIST: - 600 metrów od cywilizacji. Ponad 260 mieszkańców walczy z urzędniczą głuchotą w Miłoszycach Autor komentarza: Szatyn Treść komentarza: W Turcji takie widziałem na bazarze. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 20:06 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Jarosław K. Treść komentarza: Przewodniczący RM w Oławie, zaprzeczył doniesieniom i ukręcił sprawie łeb. Ktoś się łudził że będzie według litery prawa ? Powiatowa Mafia ma sobie za nic "praworządność". Oby dziennikarz śledczy prowadzący sprawę, znalazł dowody na wszystkie osoby powiązane z tą aferą. Niech wam się śni "świat zza krat". Data dodania komentarza: 28.07.2026, 19:45 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A to zdjęcie,to reklama firmowej bluzki czy jak ?!haha Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:47 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Olawianka Treść komentarza: Czekamy, na informację, od pana Torz?! Jestem ciekawa ?! Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:46 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Platyn Treść komentarza: Przecież to ironiczna odpowiedź . Nikt nie załapał? Kciuki w górę ;) Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:14 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama