Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 kwietnia 2026 21:48
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Aż dwie dogrywki...

Podziel się
Oceń

W czwartek, 14 listopada uczniowie z klas IV-VIII wzięła udział w konkursie „W trosce o bezpieczeństwo w gminie Jelcz-Laskowice”.

- Celem głównym organizowanego już po raz kolejny konkursu jest propagowanie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców gminy Jelcz-Laskowice - mówi bryg. Krzysztof Gielsa z KP PSP w Oławie. - Właśnie z tego zakresu przygotowano zestaw 30 pytań, z którym młodzi uczestnicy musieli się zmierzyć. Pytania dotyczyły m.in. zagrożeń pożarowych, zasad zachowania w przypadku pożaru mieszkania czy też zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Są to teraz aktualne tematy, gdyż sezon jesienno-zimowy to czas, gdy do takich właśnie zdarzeń wyjeżdżają często strażacy. Młodzież dobrze przygotowała się do konkursu – aby wyłonić zwycięzców konieczna była dogrywka. Pytania zadawali przedstawiciele współorganizatorów. Młodzi uczestnicy ponownie wykazali się, zarówno wiedzą jak i kreatywnością, i… konieczna była ponowna dogrywka. Tym razem jury wyłoniło zwycięzców. Dodatkowym, niezmiernie ważnym elementem dydaktycznym był pokaz udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzony przez strażaków jelczańskiej JRG. Następnie każdy uczestnik konkursu miał okazję samodzielnie prowadzić uciski serca na treningowym fantomie oraz opisać zasady udzielania pomocy. Oczywiście nie obyło się też bez prezentacji sprzętu, jakim pracują strażacy. Organizatorem konkursu były władze gminy Jelcz-Laskowice. Edukacja skierowana właśnie do najmłodszych, według prowadzonych badań i analiz, przekłada się bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa wśród społeczeństwa. Współorganizatorzy wydarzenia – Komenda Powiatowej PSP w Oławie oraz Komisariat Policji w Jelczu-Laskowicach. Źródło KP PSP W OŁAWIE

Aż dwie dogrywki...

Aż dwie dogrywki...

Aż dwie dogrywki...

Aż dwie dogrywki...

Aż dwie dogrywki...

Aż dwie dogrywki...

Aż dwie dogrywki...

Aż dwie dogrywki...


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama