Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 czerwca 2026 09:53
ZOBACZ:
Reklama
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Opuścił miejsce zamieszkania w stanie emocjonalnym mogącym wskazywać na zagrożenie życia

Dzięki błyskawicznej reakcji oraz wzorowej współpracy wielu służb – funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Oławie, przewodnika psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, strażaków z PSP Oława, druhów z OSP, Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej MEVA z dronami oraz leśników – zakończono intensywne poszukiwania 45-letniego mężczyzny znajdującego się w stanie kryzysu emocjonalnego. Na szczęście jego zdrowiu i życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
  • Źródło: KPP w Oławie
Policja Oława
Każdy z nas może spotkać się z sytuacją, w której ktoś z bliskich lub znajomych przeżywa poważny kryzys emocjonalny. Czasem wystarczy jedna rozmowa, telefon czy uważna obserwacja, by zapobiec tragedii.
Podziel się
Oceń

Wczoraj (26 lipca), około godz. 18:00, oficer dyżurny oławskiej komendy odebrał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety. Jej znajomy miał opuścić miejsce zamieszkania w stanie emocjonalnym mogącym wskazywać na zagrożenie życia. Ustalono, że 45-latek z Wrocławia może znajdować się w rejonie Biskupic Oławskich, jednak jego telefon był nieaktywny.

Policjanci z Oławy i Jelcza-Laskowic natychmiast przystąpili do działań. Do akcji dołączyły inne służby: PSP Oława, jednostki OSP, ratownicy z Grupy MEVA wyposażeni w drony oraz leśnicy. W trakcie przeszukania terenów leśnych odnaleziono rower i kurtkę zaginionego. Do akcji włączono również policyjnego przewodnika z psem tropiącym z KMP Wrocław. I to właśnie wspólna, szeroko zakrojona akcja doprowadziła do szczęśliwego finału – mężczyznę zauważono na polu uprawnym niedaleko miejscowości jego ostatniego pobytu. Potrzebował pilnej pomocy medycznej. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji służb, mężczyzna otrzymał ją na czas – dziś jego życie i zdrowie nie są już zagrożone.

Policja dziękuje wszystkim zaangażowanym służbom za profesjonalizm, determinację i doskonałą współpracę.

PAMIĘTAJMY: Każdy z nas może spotkać się z sytuacją, w której ktoś z bliskich lub znajomych przeżywa poważny kryzys emocjonalny. Czasem wystarczy jedna rozmowa, telefon czy uważna obserwacja, by zapobiec tragedii.

Nie bójmy się reagować. Pomoc jest dostępna, bezpłatna i anonimowa:

  •  116 123 – Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób w Kryzysie
  • 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 800 121 212 – Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 800 702 222 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie

 W razie bezpośredniego zagrożenia życia – niezwłocznie dzwoń pod numer alarmowy 112.


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkanka Stanowic Treść komentarza: To wspaniale, jestem dumna. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Drużyna CKZiU najlepsza Autor komentarza: Ciotka Treść komentarza: Brakło wszystkiego u kierowcy tej karetki. Moze to ten sam który nie dawno na remontowanym odcinku drogi z Janikowa do Oławy jechał pod prąd na niebieskich "kogutach" ale bez sygnałów dźwiękowych . Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Ambulans w rowie. Co się stało? Autor komentarza: Instruktor Treść komentarza: Dziś był trudny poranek na drogach powiatu? Z trudnymi porannymi kierowcami ! Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:16 Źródło komentarza: Dziś był trudny poranek na drogach powiatu Autor komentarza: AS Treść komentarza: Mistrze przydomowych dróg Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:15 Źródło komentarza: Dziś był trudny poranek na drogach powiatu Autor komentarza: SpecjalistaOdWszystkiego Treść komentarza: Zrobili jednokierunkową, by móc stawać na ulicy (tak, wiem, będzie utrudniony wyjazd z parkingu po drrgiej stronie). Po co zajmować jeszcze chodnik? Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:41 Źródło komentarza: Zróbcie porządek z tym, przechodnie mają mieć 1.5 m, a tutaj na pewno nie ma Autor komentarza: niejadek Treść komentarza: nie mówią tylko śmieją, ale tak, rzeczywiście głośno Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:21 Źródło komentarza: Oboje już nie są w partii. Co dalej z nimi po KO?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama