Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 12:40
Reklama

80-lecie Liceum Ogólnokształcącego nr I w Oławie [ZDJĘCIA]

26 września społeczność Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie świętowała wyjątkowy jubileusz - 80-lecie istnienia szkoły. Uroczystość zgromadziła w szkolnej auli uczniów, nauczycieli, absolwentów oraz wielu zaproszonych gości, w tym przedstawicieli samorządu, służb mundurowych i innych instytucji
80-lecie Liceum Ogólnokształcącego nr I w Oławie [ZDJĘCIA]

Autor: fot. Kamil Tysa

Podziel się
Oceń

Obchody rozpoczęła dyrektor Jolanta Szewczyk, która w swoim wystąpieniu przypomniała historię placówki i podkreśliła rolę swoich poprzedniczek - Ireny Suskiej i Małgorzaty Peremickiej - oraz długoletnich wicedyrektorów. Obecne na sali byłe dyrektorki i wicedyrektorki zostały uhonorowane gromkimi brawami.

Jubileusz prowadziła dwójka nauczycieli - Aleksandra Skibińska-Brzezicka i Tomasz Gałwiaczek. Przybliżyli oni zebranym bogatą historię szkoły - od jej początków w 1945 roku, przez kolejne etapy rozwoju, aż do czasów współczesnych. Uczniowie przygotowali występy artystyczne, które uświetniły wydarzenie i nadały mu wyjątkowego charakteru.

W trakcie uroczystości na ręce dyrektor Jolanty Szewczyk składano gratulacje i życzenia - zarówno od przedstawicieli władz samorządowych, jak i od dyrektorów innych placówek oświatowych. Społeczność szkolna otrzymała także okolicznościowy grawerton z życzeniami dalszych sukcesów.

Liceum Ogólnokształcące nr I w Oławie ma długą i bogatą historię. Powstało tuż po zakończeniu II wojny światowej jako Państwowe Gimnazjum i Liceum. Później funkcjonowało pod nazwą Szkoły Ogólnokształcącej Stopnia Licealnego, następnie jako Liceum Ogólnokształcące, a od 1965 roku nosi imię Jana III Sobieskiego.

Osiem dekad działalności to powód do dumy dla wielu pokoleń uczniów, nauczycieli i absolwentów. Jubileusz stał się nie tylko okazją do wspomnień, ale także do podkreślenia roli szkoły jako ważnego ośrodka edukacyjnego i kulturalnego w Oławie.



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: talentTreść komentarza: Byłem i niczego przydatnego się nie dowiedziałem . Wszystko a nawet więcej informacji wygooglujecie sami.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:23Źródło komentarza: Dolnośląscy Liderzy Biznesu spotkali sie w OławieAutor komentarza: xDDTreść komentarza: Widać, że elegancko mają dopasowane spodnie.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:15Źródło komentarza: Nowe osoby w szeregach oławskiej PolicjiAutor komentarza: StefanTreść komentarza: A o tej jego słynnej ławeczce to już w radio wrocław piszą , śmiech na całą polskę się robiData dodania komentarza: 5.12.2025, 11:27Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: *Treść komentarza: Bo w Sobieskim oprócz tego, że nauczają, to jeszcze uczą empatii i działalności społecznej, a nie tylko patrzenia na koniec "własnego nosa" i samolubstwa.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 10:53Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RodzicTreść komentarza: Bo oni chodzą do szkoły , żeby się uczyć a w Sobieskim ciągle trwają zabawy . Zgodnie z powiedzeniem " nie matura a chęć szczera zrobią z ciebie oficera " .Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:29Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: "Rzeczą, która budzi zastrzeżenia (...) jest forma nagłośnienia (...). (...) było niezbędne minimum w postaci wzmianki w BIP, stronie internetowej (...), a nawet w gazecie - ale wydaj mi się, że (...) powinno to być znacznie bardziej nagłośnione. Tymczasem zrobiono (...), niezbędne minimum." Dawno już nikt nie wskazał tak dobitnie na nikłą rolę gazety w podawaniu informacji, jej zasięgu i oddziaływania, jak zrobił to "lokalny działacz społeczny, ekolog dla którego bardzo istotna jest ochrona środowiska naturalnego". Pierwszy tego imienia... (a zbieżność danych oraz podobieństwo osoby na zdjęciu z czynnym politykiem KO może być jedynie "przypadkowa..."). Dlaczego inni lokalni politycy (zajmujący się hobbistycznie ekologią), nie dostąpili zaszczytu skomentowania - nie wiadomo. Kabaret w czystej postaci.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czeka
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama