Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 kwietnia 2026 05:22
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Dyskusja o ludobójstwie

Podziel się
Oceń

OŁAWA Towarzystwo Miłośników Ziemi Podhajeckiej zaprasza w piątek, 24 czerwca, na g. 17.00 do restauracji "Kulinarna Enklawa" przy ul. Młyńskiej 38 w Oławie na dyskusję o ludobójstwie OUN i UPA na Kresach Południowo-Wschodnich II RP w latach 1939-1947 W rolach prelegentów wystąpią prof. Bogusław Paź - temat wiodący "Wołyń` 43. Wybaczyć niewybaczalne?" oraz Szczepan Siekierka - współautor "Katalogu wystawy ludobójstwa dokonanego na Polakach przez (w skrócie) OUN i UPA na Kresach Południowo - Wschodnich II RP 1939 - 1947". - Jako współorganizator spotkania zapewniam, że prelegenci wykroczą tematyką poza Wołyń i przekażą uczestnikom spotkania sporo wiedzy o ludobójstwie w województwach lwowskim, stanisławowskim i tarnopolskim - mówi Ryszard Wojciechowski prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Miłośników Ziemi Podhajeckiej. - Pomimo upływu przeszło 70 lat, w powiecie Podhajce do tej pory zidentyfikowano nazwiska 1147 zamordowanych, a według szacunkowych danych liczba ta jest większa o kolejne 1300 osób. Nie ma przebaczenia i pojednania bez pełnej prawdy, a im więcej temat ludobójstwa będziemy nagłaśniać, tym lepiej dla świadomości zwłaszcza młodego pokolenia Polaków. (ck)

Napisz komentarz

Komentarze

slazer 68 03.07.2016 21:52
osobz ktore znaly prawdziwa historie juz nie zyja .starzy mieszkancy kopaliny przeszli to pieklo oczywiscie nie wszyscy

kol 30.06.2016 16:54
Ot ludzkość ciągnie taki łańcuch i ciągle on cięższy i dłuższy. Mamy w sobie nienawiść a później dochodzi do takich tragedii. Wyrżniemy Ukraińców za Wołyń itd itp. Co z tą nienawiścią zrobimy?

antzbój 30.06.2016 16:22
Od Polaków i katolików się odp....Jak się nie podoba to wyp... na Ukrainę.To co dziś robią ukraińcy jest równie paskudne jak ludobójstwo.Matactwa, kłamstwa, przemilczanie i antypolonizm.

Gość 2 27.06.2016 08:34
Odezwali się "prawdziwi (p)olacy" , prawdziwi katolicy.

25.06.2016 10:08
Ukrainiec nigdy nie będzie naszym bratem!

Oławiak 25.06.2016 02:02
W Electroluxie pracuje wnuczek i wnuczka "banderowca". Może przyjdą dowiedzieć się jaki był za młodu ich kochany, niewinny dziadziuś.

Wollyn 24.06.2016 23:15
Skoro tak broni gość upa to czemu mieszka w Polsce.kto. rozliczy za zbrodnie na postancach warszawskich

RB 24.06.2016 17:50
Prawdopodobnie potomek banderowca się odezwał aby rozmydlić dyskusje o ich zbrodniach. Powinien codziennie dziękować , że Polacy pozwolili mu ( jej ? ) mieszkać w spokoju w Polsce.

teka 24.06.2016 23:15
Gość zadał konkretne pytanie po co te oskarżenia? Nie trzeba być "potomkiem banderowca" aby również dowiedzieć się od tych panów na temat polskich zbrodni na Ukraińcach o których panuje cisza i tajemnica.

gość2 24.06.2016 16:03
Gościu przyjdź na dyskusję to się dowiesz.A może zabierzesz głos i powiesz coś ciekawego?

gość 24.06.2016 11:22
Czy prelegenci powiedzą również o zbrodniach Polaków na Ukraińcach?

Leszek 25.06.2016 18:03
Jak śmiał tu odezwać się potomek banderowca !

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Pracownik szpitalaTreść komentarza: Patrzę na ciebie i widzę, że proces myślowy wciąż trwa, ale połączenie najwyraźniej zostało przerwane. Masz w sobie tyle charyzmy, co pusta lodówka, a twoja elokwencja jest wręcz ogłuszająca. Nie wysilaj się już – szkoda czasu na tę 'fascynującą' wymianę zdań, skoro i tak nie masz nic do powiedzenia. Daj znać, jak ci się mózg połączy z internetem, bo na razie tylko marnujesz mi tlenData dodania komentarza: 27.04.2026, 20:05Źródło komentarza: Do końca streama jeszcze dwie godziny. Zaczęło się od Mai z Oławy!Autor komentarza: KJoutTreść komentarza: Fachowiec nie sprostał, juniorzy za silni.Data dodania komentarza: 27.04.2026, 19:47Źródło komentarza: Finał był bardzo bliskoAutor komentarza: RademenesTreść komentarza: Ktoś się nieźle obłowił na tej „charytatywnej" zbiórce. Naiwniacy..Data dodania komentarza: 27.04.2026, 19:25Źródło komentarza: Maja: - Tak się cieszę, że dałam innym siłę do walki z rakiemAutor komentarza: ^Treść komentarza: Wystarczy, że ktoś mądrze napisze regulamin korzystania z tego terenu, i żadna Konstytucja tu nie pomoże.Data dodania komentarza: 27.04.2026, 19:17Źródło komentarza: Zakaz to zakaz. Tylko na jakiej podstawie?Autor komentarza: TYLETreść komentarza: Już po strajku nierobie?Data dodania komentarza: 27.04.2026, 18:27Źródło komentarza: Do końca streama jeszcze dwie godziny. Zaczęło się od Mai z Oławy!Autor komentarza: OliwkaTreść komentarza: Nawet na myśl mi nie przyszło , że ktoś może zrobić z tego burzę. Absolutny zakaz wprowadzania piesków na teren boiska szkolnego i terenów przynależnych szkole. Pieski sikają, zebranie kupki nie zawsze daje się wyczyścić. No i dzieci niech tam się bawią, piłka się toczy, kocyk można rozłożyć, dzieci mogą siedzieć na trawie. Uważam , że rodzice uczniów winni odpowiedzieć jasnym stanowiskiem, boisko to nie wybieg. Zarówno rada sołecka podjęła dobrą decyzję jak i dyrektor szkoły. Słowo zakaz jest zrozumiałe dla mnie, bo apele to już niejeden był. Żeby aż z prawnikiem konsultować to już nawet nie jest śmieszne, dla mnie przerażające. Mam pieska, kocham go i w życiu nie poszłabym z nim na boisko, plac zabaw itp. A tak na marginesie nie ma w Domaniowie innych miejsc na spacer z pieskiem. Rodzice brońcie bezpiecznych miejsc na zabawy Waszych dzieci.Data dodania komentarza: 27.04.2026, 17:38Źródło komentarza: Zakaz to zakaz. Tylko na jakiej podstawie?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama