Wyremontowali i... będzie Zdalny Dzień Jelcza. Tego jelcza

  • 17.12.2020, 08:57 (aktualizacja 17.12.2020, 09:08)
  • Źródło: Klub Sympatyków Transportu Miejskiego
Wyremontowali i... będzie Zdalny Dzień Jelcza. Tego jelcza źródło: Klub Sympatyków Transportu Miejskiego
Jest bardzo stary, ale już wygląda jak nowy. Kiedy i gdzie można będzie go zobaczyć? 19 grudnia zapraszamy na Zdalny Dzień Jelcz na Zajezdni Popowice - wydarzenie odbędzie się w sieci, szczegóły niżej

Tydzień temu miał miejsce odbiór konserwatorski trzeciego etapu prac restauratorskich przy zabytkowym autobusie Jelcz 080 z 1980 r., należącym do stowarzyszenia Klub Miłośników Transportu Miejskiego we Wrocławiu.

- Co nas bardzo cieszy, bez uwag - czytamy na profilu FB Klubu. - Był to jednocześnie odbiór całego remontu, bowiem w trzech etapach w latach 2019-2020 udało nam się przeprowadzić kolejno: remont kapitalny konstrukcji, naprawę pod względem mechanicznym i odtworzenie wnętrza. Prace te były wspierane przez Gminę Wrocław w ramach dotacji przeznaczonych na remont obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Udało się przywrócić oryginalne malowanie i stan wnętrza z momentu powstania pojazdu. Szczególnie dumni jesteśmy z tzw. skrzeli - kratki wlotu powietrza do pieca, którą na starej maszynie stworzyło 2/3 obecnego Zarządu Klubu (co prawda nie obyło się bez lekcji pokory, ale po szeregu prób i błędów efekt wyszedł taki, jaki powinien). Autobus w tym momencie jest dopuszczony do ruchu i czeka z niecierpliwością na remont unikalnej przyczepy Jelcz P-080, która także znajduje się w nasze kolekcji. Celowo przedstawiany tylko kilka zdjęć stanu finalnego autobusu, by zachęcić do uczestnictwa w Zdalnym Dni Jelcza na Zajezdni Popowice w sobotę 19 grudnia. Wtedy będzie można zobaczyć więcej szczegółów i posłuchać ciekawostek o samym pojeździe i o tym, jak przebiegał remont. Poniżej zbiór zdjęć, przedstawiający drogę naszego Jelcza od początku prac do dnia dzisiejszego. Do zobaczenia na Zdalnym Dniu Jelcza na Zajezdni Popowice już 19 grudnia 2020!

 
 odbędzie się już 19 grudnia 2020 roku! Zapraszamy na streaming z terenu zajezdni Popowice, podczas którego będziemy opowiadać o autobusach i nie tylko!
Miejscem streamingu będzie strona facebookowa Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego
Źródło: Klub Sympatyków Transportu Miejskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oławiak
oławiak 20.12.2020, 11:04
akcja wspaniała ,,,szkoda tylko ze o historie Jelcza niedba sam zaklad jelcz komponety a tylko sympatycy dawnych lat...przykre!!!

Pozostałe