Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 31 lipca 2026 22:14
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Debata o rozwoju Dolnego Śląska

Podziel się
Oceń

19 czerwca na sesji absolutoryjnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odbędzie się publiczna debata na temat raportu województwa dolnośląskiego. Dotychczas, czyli przed ostatnią nowelizacją ustawy, głosowanie dotyczyło tylko sprawozdania Zarządu z wykonania budżetu za poprzedni rok. W tym roku o „udzieleniu absolutorium” zdecyduje dodatkowo debata i głosowanie nad „Raportem o stanie Województwa Dolnośląskiego”.

Województwo Dolnośląskie powstało po reformie administracyjnej Polski w 1998r., kiedy to 49 województw przekształcono w 16 zwiększając ich obszar i potencjał rozwoju. Ustawa z 1998 roku o samorządzie województwa ulegała i ulega zmianom. Ostatnia nowelizacja zobowiązuje zarząd każdego województwa do przygotowania i upublicznienia - do 31 maja 2019 r. -dokumentu pt. „Raport o stanie województwa”. Nowością jest nie tylko sam raport, ale to, że na sesji absolutoryjnej musi się odbyć publiczna debata nad tym dokumentem, a w dyskusji będą mogli uczestniczyć mieszkańcy. 19 czerwca na sesji „absolutoryjnej” Sejmiku Województwa Dolnośląskiego głos zabiorą mieszkańcy, którzy do 18 czerwca złożą odpowiedni wniosek i co najmniej 1000 podpisów jego poparcia. Wniosek o zabranie głosu na sesji należy kierować do Przewodniczącego Sejmiku i złożyć, wraz z podpisami, w Kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Zmiany, o których mowa, zawiera artykuł 34a ustawy o samorządzie województwa, który stanowi, że raport będzie podsumowaniem działalności Zarządu Województwa Dolnośląskiego za rok 2018. Będzie zawierał m.in. informacje z realizacji różnych programów województwa, uchwał sejmiku i budżetu obywatelskiego wyjaśnia Andrzej Jaroch, Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Każdy sejmik mógł uchwalić dodatkowo szczegółowe wymagania opracowania raportu. Sejmik Województwa Dolnośląskiego określił te wymogi w uchwale z dnia 28 marca 2019 roku, nr VI/101/19. Sesja absolutoryjna w naszym sejmiku od 20 lat tradycyjnie odbywa się w czerwcu. Głosowanie w sprawie absolutorium jest udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania przez radnych zasiadających w sejmiku. Obrady sejmiku można obserwować na stronie www.sejmik.dolnyslask.pl w zakładce „transmisje on-line”.


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: ...l Treść komentarza: Zawsze, nieuczciwe, świadome czerpanie zysków podlega kodeksowi karnemu. I tu nie ma znaczenia czy firma ,czy inne okoliczności.Jesli ,to prawda to ,to jest oszustwo Wszystko zależy,jak teraz potraktują to organy. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:48 Źródło komentarza: Przewodniczący Mazurek o Karolinie Kaczor: - Wcześniej o tym nie wiedziałem Autor komentarza: Redaktor Treść komentarza: Skąd ten optymizm... Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:08 Źródło komentarza: Spotkali się u wójta w sprawie obwodnicy Autor komentarza: Gość Treść komentarza: RADO- sne chłopczyki to kiedy obwodnica ? PO wyborach 2050? Data dodania komentarza: 31.07.2026, 19:12 Źródło komentarza: Spotkali się u wójta w sprawie obwodnicy Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Gdzie Milicja patole jadą pod prąd i jeszcze dziurawe zęby pokazują . Data dodania komentarza: 31.07.2026, 19:08 Źródło komentarza: Z Oławy do Jelcza-Laskowic wracamy przez Minkowice. Od DZIŚ Autor komentarza: Jałm Treść komentarza: i co z tego wszystkiego na koniec będzie ?. Na pewno drogi rowerowej nie będzie ! Data dodania komentarza: 31.07.2026, 18:08 Źródło komentarza: Z Oławy do Jelcza-Laskowic wracamy przez Minkowice. Od DZIŚ Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Pali się pod czterema literami i stąd opowieść , że w roku wyborczym „rozpoczniemy budowę” 😂 jak co wybory Data dodania komentarza: 31.07.2026, 17:31 Źródło komentarza: Gmina J-L chce zbudować nowy budynek Centrum Kultury
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama