Efekty pracy funkcjonariuszy wchodzących w skład tego elitarnego zespołu SPEED w 2021 roku to ponad 33 tys. skontrolowanych pojazdów i ujawnionych wykroczeń, namierzonych ponad 25 tysięcy kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Blisko 1,5 tysiąca z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze stwierdzili ponad 8,5 tysiąca innych wykroczeń popełnionych przez kierowców. W trakcie działań nałożono ponad 28 tys. mandatów karnych, a w 389 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali również ponad 2 tysiące dowodów rejestracyjnych. - Jednak jedną z najważniejszych liczb, która obrazuje, jak niezbędna jest obecność policjantów ze SPEED-a na dolnośląskich drogach, to ilość zatrzymanych drogowych przestępców, którzy w ogóle nie powinni wsiąść za kierownicę pojazdu, nie mówiąc o poruszaniu się po drogach publicznych - mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk. - Nietrzeźwi, z orzeczonymi zakazami kierowania pojazdami czy cofniętymi uprawnieniami, takich osób funkcjonariusze ze SPEED-a wyeliminowali z ruchu aż 467. Wszystko po to, aby na dolnośląskich drogach było bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, którymi wszyscy jesteśmy, zależy w głównej mierze od każdego z nas. Stosując się do obowiązujących przepisów, zachowując rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze, możemy przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków i ofiar, które w tych wypadkach tracą życie.
Walczą z piratami drogowymi. Ponad 28 tys. mandatów!
- 21.01.2022 13:02 (aktualizacja 28.09.2023 15:48)
- Źródło: dolnośląska policja
ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone.
Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ
Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Napisz komentarz
Komentarze