Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 07:22
Reklama BMM
Reklama

Eko Kawiarenka i rośliny wokół szkoły

Rok szkolny 2024/2025 przyniósł szkole sukces – Technikum nr 2 w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie zdobyło II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Be.Eco
  • Źródło: Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie
Eko Kawiarenka i rośliny wokół szkoły
- Drugą część nagrody zainwestowaliśmy w otoczenie naszej szkoły.

Źródło: Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Podziel się
Oceń

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli szkoła otrzymała grant w wysokości 1500 zł, który przeznaczyła na dwa wyjątkowe projekty:

Eko-Kawiarenka dla wszystkich!

- Zorganizowaliśmy poczęstunek dla całej szkoły (a jest nas prawie 600 osób!) - informuje szkoła w mediach społecznościowych. - Była gorąca herbata i pyszne ciastka. Co najważniejsze, zgodnie z ideą konkursu, cała kawiarenka działała w duchu "eko" – użyliśmy wyłącznie biodegradowalnych kubków i akcesoriów.  To była pyszna i ekologiczna integracja!

 Nasza szkoła rozkwitła!

- Drugą część nagrody zainwestowaliśmy w otoczenie naszej szkoły. Zakupiliśmy nowe rośliny i wspólnymi siłami urządziliśmy piękne rabatki, które będą cieszyć nasze oczy przez długi czas. Posadziliśmy między innymi: przepiękne hortensje bukietowe, trawy ozdobne, takie jak miskanty i rozplenice, kolorowe wrzosy, idealne na jesień!

Zobaczcie, jak wygląda szkoła po tej eko-metamorfozie...  


Napisz komentarz

Komentarze

Mikuś 26.10.2025 12:01
Pokolenie JPII pamięta akcje obsadzania powierzchni leśnych. Ogromnych połaci za przysłowiowe dziękuję. Ogromny kostur w dziecięcych dłoniach. Dzięki leśnikom i planowej gospodarce mamy takie wspaniałe państwowe lasy. Najpiękniejsze w Europie. Tu się wycina , ale zaraz w to miejsce sadzi się nowe drzewa. Nie dzięki pseudoekologom, którzy nie poddają wiedzy i praktyki w tym zakresie. Oni tylko prowadzą akcje, zbiorki z których wyciągają dla siebie pieniądze. Sposób na zarobek.

eko co to znaczy ? 26.10.2025 11:54
Mam nadzieję, że to nie pokolenie przyszłych ekoterrorystów, którzy będą się przyklejać do jezdni lub niszczyć dzieła sztuki.

M 26.10.2025 11:20
Brawo

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: KpinaTreść komentarza: zbiórka darów, zbiórka na grzejniki, a Frischmann lekką ręką wywala 120 tys. na ławkęData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:06Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: Oława OKTreść komentarza: Marek co się z tobą na wyrabiało ???Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:25Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: RafałTreść komentarza: Jak kler odejdzie od polityki to może wrócę do kościoła i zaczne się spowiadać w konfesionaleData dodania komentarza: 4.12.2025, 15:52Źródło komentarza: Wyspowiadaj się na dworcu kolejowymAutor komentarza: NataTreść komentarza: Robicie z Powiatu niepotrzebny Babilon i nie pozwalacie obywatelom, tj. Mieszkańcom dołożyć cegiełki na pomoc chorym i ubogim. Mam tego dość!!!!!!!!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 15:16Źródło komentarza: Rusza akcja "Podziel się z potrzebującymi"Autor komentarza: WalerianTreść komentarza: Do czego może być przydatny ten dokument? To sztuka dla sztuki. Czy mamy zrezygnować z przemysłu i wrócić do rolnictwa i upraw bo to jest najmniej szkodliwa działalność. Chociaż nie do końca, bo najlepiej to lasy posadzić. Co szary mieszkaniec ma do powiedzenia? Wszyscy widzimy że klimat się zmienia, ale przyczyny mogą być różne. Może to być proces naturalny, a może jednak działalność człowieka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Dziwie się że nie zmieniliście jeszcze nazwy na tuDrabiński...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 13:33Źródło komentarza: Radny powiatowy zwrócił się do burmistrza Oławy o zawieszenie tego postepowania
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama