Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 czerwca 2026 11:57
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Szukają domów tymczasowych

Stowarzyszenie wolontariuszy z oławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt poszukuje dla nich domów tymczasowych. Co to takiego?
Szukają domów tymczasowych
Stowarzyszenie wolontariuszy z oławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt poszukuje dla nich domów tymczasowych.
Podziel się
Oceń

W idealnym świecie do schronisk trafiałyby zwierzęta tylko po śmierci swoich właścicieli, bądź po zaginięciach, i najważniejsze: TYLKO NA CHWILĘ.

Niestety, to nie jest idealny świat. Niektóre zwierzęta czekają na swój dom adopcyjny zdecydowanie za długo, nawet kilka lat. W dużych schroniskach czasami do końca swojego życia... Warunki schroniskowe (brak człowieka przez kilkanaście godzin na dobę; małe klatki dla kotów; hałas; stres po stracie domu i opiekuna; duże zagęszczenie zwierząt) są szczególnie dotkliwe dla zwierząt starszych, chorych oraz młodych: szczeniąt i kociąt.

- Dlatego szukamy domów tymczasowych dla tych najbardziej potrzebujących, szczególnie dla kotów, których jest teraz wyjątkowo dużo - tłumaczą wolontariusze.  

CZEGO OCZEKUJĄ OD DOMU TYMCZASOWEGO?

🤎 zapewnienia czasowej opieki – od kilku tygodni do kilku, czasami kilkunastu miesięcy – do czasu znalezienia domu stałego,

🤎 karmienia, pielęgnacji, wożenia na wizyty do weterynarza,

🤎 robienia pięknych zdjęć i filmików — potrzebnych do adopcji,

🤎 socjalizacji zwierząt,

🤎 stałego kontaktu z pracownikiem, wolontariuszem,

🤎 pisanie postów adopcyjnych (dla chętnych) lub przekazywanie informacji o zachowaniu zwierzęcia w domowych warunkach.

CO OFERUJĄ?

🤎 karmę, wyposażenie, żwirek (dla kotów),

🤎 pokrywanie kosztów wizyt u weterynarza,

🤎 stały kontakt i wsparcie w przypadku problemów,

🤎 pomoc w poszukiwaniu domu stałego.

Jeśli jesteś zainteresowany taką formą pomocy, prosimy o kontakt bezpośredni w schronisku lub telefoniczny:

🐈 505 076 880

🐕 781 830 301

 

 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

. 10.11.2025 10:12
Gdyby była możliwość innego weterynarza to byłoby więcej chętnych. Nie wszystkim chce się w razie potrzeby jechać/iść aż na nowy otok. Nie każdy też ma auto, a targanie się z transporterem taki kawał drogi to nie lada wyzwanie

* 09.11.2025 19:16
Aoshima wyspa kotów. Dużo kotów żyją sobie na wolności z ludźmi. Nie rozumiem po co zbierać koty do klatek. Skoro ludzie z nimi zyją to nie są aż tak groźne. Wypuście je. Pies to co innego może ugryźć.

* 09.11.2025 19:09
Za duże wymagania stawiacie tym adopcyjnym właścicielom na kilka miesięcy. Filmiki? Kontakt z wolontariuszami? Szukanie im domu??? Tam macie taki piękny duży teren , poprostu latem wypuśćcie te koty, niech sobie chodzą. Może sobie tam zamieszkają w okolicy.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: * Treść komentarza: Coś się komuś "pozajączkowało" z tym artykułem. Panie Poślad, można przy co drugiej posesji zrobić drenaż francuski, i będzie spokój do czasy zrobienie odwodnienia i ulicy. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 11:34 Źródło komentarza: To nie droga, tylko asfalt techniczny - tłumaczy dyrektor Poślad Autor komentarza: Pekińczyk Treść komentarza: "Ten wniosek złożyłem, bo muszę teraz jako były rady RM walczyć z radnymi nieporadnymi koalicji rządzącej" jak pan Mikosiak pięknie określił radnych koalicji BBS-PiS. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Były radny nie odpuszcza, bo przejście jest, ale... suchą nogą przejść się nie da Autor komentarza: Bój w hucie Treść komentarza: Ile dzieci urodziło się w tym czasie? Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:58 Źródło komentarza: Odeszli w maju 2026 r. Autor komentarza: Stich Treść komentarza: Ja już nie wiem co jest lepsze dla radnych BBS, czy jak drzemią i milczą przez całą sesję, czy jak się odezwą i pokażą swoją hipokryzję i zainteresowanie wyłącznie własnymi korzyściami. Gazeta opisała sprawy w jakich głos zabrał radny Prus na ostatniej sesji. 1. Asfaltowanie ulic na osiedlu Nowy Górnik i oświetlenie (zapytał o ulicę przy której sam mieszka i sąsiednie głównie dojazdowe do jego ulicy, pomijając większą część osiedla Nowy Górnik). 2. Nowa siedziba Sądu przy ul. Opolskiej i sugestia aby jednak wybudować go przy wyjeździe na Wrocław, bo jako adwokata go to dotyczy i lepiej byłoby mieć blisko domu niż na drugim końcu miasta. Tak dba o interes mieszkańca (czyli siebie) radny Prus. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:57 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"? Autor komentarza: Pekińczyk Treść komentarza: Ewidentnie potrzebna tam jest zmiana przewodniczącego RM, pan Mazurek nie radzi sobie z tą funkcją. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:38 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"? Autor komentarza: cześ Treść komentarza: Masakra, co to się staneło?!?!?!?! Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:29 Źródło komentarza: Co to się wczoraj działo w pogodzie!? Grad, nawałnica, tęcza...
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama