Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 czerwca 2026 06:20
ZOBACZ:
Reklama
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Mimo głosów krytyki zbierają na odbudowę firmy po pożarze

- Niestety znalazły się osoby szydzące z tej tragedii - informuje organizator zbiórki. - Na szczęście większość ludzi ma dobre serca i chętnie udzielają pomocy, za co z całego serca dziękujemy.
  • Źródło: zrzutka.pl
Mimo głosów krytyki zbierają na odbudowę firmy po pożarze
Pożar w Bystrzycy

Autor: fot. Wioletta Kamińska

Podziel się
Oceń

Przedstawiciel firmy przyznał, że wczoraj byli zaskoczeni krytyką dotyczącą zbiórki i internetowych hejtem. Prosił nawet, aby przez jakiś czas jej nie udostępniać, bo muszą się zastanowić, co dalej. Dzisiaj ostatecznie jest decyzja, aby o zbiórce pisać i ją promować. Na portalu Zrzutka.pl pojawiło się tylko stosowne sprostowanie, które cytujemy niżej .

Opis zrzutki: Odbudowa po pożarze firmy rodzinnej w Bystrzycy

4.04.2022 doszło do strasznej tragedii. Spaliła się większa część zakładu produkującego znicze i świeczki w Bystrzycy PPH Wójcik. Doszczętnie zostały spalone maszyny produkcyjne, materiały oraz wyroby gotowe. Firma istnieje od 80. lat ubiegłego wieku. Prosimy o pomoc w odbudowie zakładu, każda złotówka ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza w okresie zbliżających się Świąt Wielkanocnych jest to ogromna trauma dla właścicieli jak i samych pracowników, którzy są bardzo związani z firmą i większość z nich pracuje w niej od kilkunastu lat. Z góry dziękujemy za wszelką udzieloną pomoc, nie tylko tą finansową, ale za wsparcie przyjaciół i znajomych. Prosimy o udostępnianie zrzutki gdzie tylko się da. Wspólnymi siłami odbudujemy zakład z wielkimi tradycjami i wierzymy, że uda nam się jak najszybciej wznowić działalność.

Sprostowanie:

Zrzutka powstała z inicjatywy kadry zarządzającej firmy. Zakład był oczywiście ubezpieczony, ale proces ten trwa długo, stąd pomysł zrzutki, aby w jak najszybszym czasie wznowić produkcję. Kwota zrzutki jest to kropla w morzu potrzeb... Doszczętnie została spalona większość maszyn, praktycznie cały materiał do produkcji oraz większość wyrobu gotowego. Zrzutka została udostępniona na portalach społecznościowych i niestety znalazły się osoby szydzące z tej tragedii. Na szczęście większość ludzi ma dobre serca i chętnie udzielają pomocy za co z całego serca dziękujemy.

*

Organizatorem zbiórki jest Szymon Kowalenko - przedstawiciel firmy.  POMÓC można TU: https://zrzutka.pl/ksx7yw


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Tadek Treść komentarza: Piotr na Burmistrza, wszyscy już głośno o tym mówią i wiedzą Data dodania komentarza: 11.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Oboje już nie są w partii. Co dalej z nimi po KO? Autor komentarza: Pablo Treść komentarza: Radna Kaczor sama już się pogubiła w tym co mówi, co jej się wydaje że powiedziała a co chciała powiedzieć. Najpierw robi szoł że ma 20 osób które deklarują, że z nią chcą odejść, potem że 15, a na końcu że ma rezygnację ale ich nie da( może będzie dalej szukać i namawiać )🤣 jednym słowem cyrk na kolorowych kółkach. Nie wiem co w takim przypadku gorsze kłamstwo czy głupota, co jest gorsze w polityce ? Jak czytam i obserwuję co ta pani robi i jak jest pogubiona to nawet jest mi jej żal. Data dodania komentarza: 11.06.2026, 21:42 Źródło komentarza: Oboje już nie są w partii. Co dalej z nimi po KO? Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Jak Oni nie będą razem to ja nie wierzę w miłość!! Data dodania komentarza: 11.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Oboje już nie są w partii. Co dalej z nimi po KO? Autor komentarza: Obiektywny Treść komentarza: Za dużo jest samochodów. Tam jest Strefa Zamieszkania, więc zgodnie z przepisami pieszy może chodzić całą szerokością jezdni, zawsze ma pierwszeństwo, a samochody nie mogą jeździć szybciej niż 20 km na godzinę. Z drugiej strony gdyby przyciąć ten żywopłot było by więcej przejścia chodnikiem, lub wbić słupki przy krawężniku to nie będą wjeżdżać na chodnik. Data dodania komentarza: 11.06.2026, 21:23 Źródło komentarza: Zróbcie porządek z tym, przechodnie mają mieć 1.5 m, a tutaj na pewno nie ma Autor komentarza: * Treść komentarza: Bądź taki żałosny dalej. Tzw. Oławska opozycja, kiedyś ci podziękuje, a przede wszystkim podziękuje ci koalicja rządząca. I jedna rada. Nie traktuj wszystkich jak głupszych od siebie. Czytający są na prawdę inteligentni, i widzą co wypisujesz, i za kogo się podajesz. Brnij w to dalej Data dodania komentarza: 11.06.2026, 21:23 Źródło komentarza: Kiedy będzie asfalt na drogach w rejonie Nowego Górnika Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Gratulacje dla Pana Burmistrza i rady gminy. Czas na człowieka z empatia, szacunkiem do człowieka cierpiącego a przede wszystkim dobrego menadżera. Można by wiele pisać, fakt się stał i to jest dobre posunięcie. ) Data dodania komentarza: 11.06.2026, 20:57 Źródło komentarza: Janusz Bolanowski odwołany z funkcji prezesa Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama