Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 grudnia 2025 06:30
Reklama

Michał Rado w Sejmiku - dziękuje za głosy

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki w głosowaniu do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wygrała Koalicja Obywatelska, ale wśród radnych Bezpartyjnych Samorządowców jest Michał Rado, mieszkaniec Bystrzycy
Michał Rado w Sejmiku - dziękuje za głosy
Wygrała Koalicja Obywatelska, ale wśród radnych Bezpartyjnych Samorządowców jest Michał Rado, mieszkaniec Bystrzycy
Podziel się
Oceń

 - Z wynikiem 13989 głosów otrzymałem mandat Radnego Województwa Dolnośląskiego  - komentuje w mediach społecznościowych Michał Rado, sołtys Bystrzycy. -  Chciałbym z całego serca podziękować każdemu z Was za udział w wyborach oraz za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście, oddając na mnie swój cenny głos!

W całym województwie zwyciężyła Koalicja Obywatelska - 33,52 procent głosów. Drugie miejsce ma Prawo i Sprawiedliwość - 27,48 proc. głosów. Kolejne miejsca: Trzecia Droga - 11,43 procent, Stowarzyszenie Bezpartyjni Samorządowcy - 10,55 proc., Lewica -7,05 proc., Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - 6,19 proc.

Sejmik dolnośląski – podział mandatów

  • Koalicja Obywatelska – 15
  • Prawo i Sprawiedliwość – 13
  • Trzecia Droga - 4,
  • Bezpartyjni Samorządowcy - 3,
  • Lewica – 1

 

Lista radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego: 

Koalicja Obywatelska: Sławomir Piechota, Renata Granowska, Magdalena Piasecka, Monika Włodarczyk, Wojciech Bochnak, Dorota Galant, Marek Łapiński, Alina Szełemej, Robert Jagła, Adam Jaśnikowski, Mirosław Lubiński, Jerzy Pokój, Ewa Kocemba, Marcin Borys, Jarosław Rabczenko

Prawo i Sprawiedliwość: Marcin Krzyżanowski, Damian Mrozek, Małgorzata Calińska – Mayer, , Tytus Czartoryski, Magdalena Brodowska, Grzegorz Macko, Łukasz Lach, Ewelina Szydłowska – Kędziora, Krzysztof Mróz, Andrzej Kredkowski, Piotr Karwan, Paweł Grabek, Paweł Kura

Trzecia Droga: Karolina Hołownia–Twardowska, Natalia Gołąb, Kamil Barczyk, Paweł Gancarz

Bezpartyjni Samorządowcy: Cezary Przybylski, Michał Rado, Tymoteusz Myrda

Lewica: Marta Stożek

***

Warto dodać, że Karolina Hołownia-Twardowska z Trzeciej Drogi, która uzyskała mandat w okręgu, obejmującym miasto Wrocław, jest mieszkanką Oławy. 


Napisz komentarz

Komentarze

porażka 09.04.2024 09:08
porażka ❌

TYLE 09.04.2024 08:39
Panie Michale tylko zero układów z pis jak 5 lat temu bezpartyjni bo będzie to pana polityczny koniec w powiecie.

aż tyle 09.04.2024 09:26
TYLE 09.04.2024 08:39
Panie Michale tylko zero układów z pis jak 5 lat temu bezpartyjni bo będzie to pana polityczny koniec w powiecie.
Pan Michał jakby też trwał w tym układzie i obejmował różne stanowiska.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: .Treść komentarza: Nawet jak muszą to robią to niechętnie, z wielką łaską albo wcale… A szczególnie patologiczne parkowanie jest w naszym mieście nagminne zlewane, najwyżej pouczenie.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 21:42Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: PikoloTreść komentarza: Chyba już coś uzbierales za te debilne komentarze. Jedź i wykup niemieckie...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 20:24Źródło komentarza: Wiemy, co tu będzie. Więcej szczegółów rozbudowy Parku Handlowego w OławieAutor komentarza: PikoloTreść komentarza: Strażnicy i policjanci pracują do emerytury, a robią coś jak muszą. Z własnej inicjatywy, jak ostatnio czytalem, tylko jeden dzielnicowy...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 20:18Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: mysliwyTreść komentarza: Goście na legalu i na widoku zniszczyli trawnik i chodnik. Na zdjęciu na słupie widać znak "zakaz zatrzymywania się i parkowania." Żeby tam wjechać, muszą pokonać dystans wzdłuż po chodniku, a to grube wykroczenie. To się w głowie nie mieści! Gdzie jest Straż Miejska i Policja się pytam? No gdzie? Państwo i miasto z dykty...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:22Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Apelujemy do redakcji o podjęcie tematu zwolnień z podatku osób powiązanych z burmistrzem, w tym między innymi radnego miejskiego z jego ugrupowania! Ten ogromny skandal jest zamiatamy pod dywan! Mieszkańcy mają prawo wiedzieć że w czasie kiedy są im drastycznie podnoszone podatki, ludzie związani z burmistrzem są z nich zwalniani! Redakcji liczymy na Was!Data dodania komentarza: 12.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: FranzTreść komentarza: Oławianin: To jest ławka? Burmistrz: Na pewno ławka. Oławianin: A może pan się myli, może to nie jest ławka, dajmy na to beczka burmistrza? Burmistrz: To nie jest beczka burmistrza, to jest ławka. Oławianin: Niech się pan dobrze przypatrzy. Twierdzi pan kategorycznie, że to nic innego jak tylko coś nazywane ławką? Burmistrz: Twierdzę kategorycznie, że to jest lipa! "Wszponydopadlszmal" -chyba się nie pogniewasz, że podkradłem Ci Twoje fajne stwierdzenie z tą beczką.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 18:34Źródło komentarza: OŁAWA Ławeczka za 120 tys. zł - hitem internetu!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama