To informacja z profilu stowarzyszenia:
Kochani, to, co się dzieje w ostatnich tygodniach, przerosło chyba nas wszystkich. Panleukopenia zbiera swoje żniwo w całym kraju – choruje ogromna liczba kotów, umierają także te najmłodsze, najbardziej bezbronne. Zgłaszały i zgłaszają się do nas osoby prywatne i fundacje – nie tylko z Oławy, ale też z odległych miejsc – z dramatycznymi pytaniami: „Czy macie jeszcze surowicę? Czy możecie się podzielić? U nas koty umierają, a w Polsce nie można już nigdzie kupić preparatów ratujących życie.”
To pokazuje skalę tragedii. Epidemia naprawdę jest wszędzie. W naszym schronisku dla bezdomnych zwierząt też przyszło nam się zmierzyć z tym bezlitosnym wirusem. Udało się ocalić większość kotów – ale 8 naszych podopiecznych odeszło. Bezsilność złamała nam serca. Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy:
* zakupiliśmy leki i środki ochronne,
* stosowaliśmy kombinezony, ochraniacze, rękawiczki – dosłownie tysiące sztuk, zmieniane przy każdej klatce i każdym kocie
* kupiliśmy tacki!
* karmiliśmy i karmimy koty wyłącznie na jednorazowych tackach i miseczkach, które po każdym użyciu wyrzucamy
Codzienna dezynfekcja... Całą kociarnię ODGRODZILIŚMY... Dzięki Waszym darowiznom Stowarzyszenie Podaj Łapę mogło ZAKUPIĆ BARDZO DROGIE LEKI I ŚRODKI OCHRONNE!!! DZIĘKUJEMY
Co dalej?
Panleukopenia zostaje w środowisku na długo. Nadal każdego dnia walczymy, dezynfekujemy i dbamy o najwyższe standardy higieny. Ale musimy być szczerzy: leczenie i ochrona to ogromne koszty.
Dlatego dziś mamy do Was dwie prośby:
* Szczepcie swoje koty! To naprawdę jedyny sposób, by chronić je przed panleukopenią. Szczepienia ratują życie.
* Pomóżcie nam dalej ratować zwierzęta. Każda złotówka zamienia się w lek, ochronę, w kolejne uratowane kocie serce.
Wesprzyj nas:
Stowarzyszenie Podaj Łapę
73 1090 2428 0000 0001 2971 0143







Napisz komentarz
Komentarze