Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 kwietnia 2026 02:27
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Betlejemskie Światło Pokoju trafi do Oławy

Oławski Hufiec ZHP w Oława zaprasza do parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie na uroczystość hufcową, powiązaną z uroczystością osiemdziesięciolecia harcerstwa na Ziemi Oławskiej, ale nie tylko tam będzie można uzyskać Betlejemskie Światło Pokoju
Betlejemskie Światło Pokoju trafi do Oławy
Druhna Magda Filuba odpaliła dla nas płomyk od Druha Komendanta i przywiozła na naszą piątkową wigilijną zbiórkę

Źródło: 2 WDH Wiercipięty im. Adama Mickiewicza

Podziel się
Oceń

2 WDH Wiercipięty im. Adama Mickiewicza informuje: - Choć w tym roku nie pojechaliśmy po Betlejemskie Światło Pokoju do Austrii, to Druhna Magda Filuba odpaliła dla nas płomyk od Druha Komendanta i przywiozła na naszą piątkową wigilijną zbiórkę. W ten sposób, wraz z naszymi Seniorami z Fundacji Atena, ruszyliśmy, jak co roku, ze Sztafetą Ognia, niosąc wszystkim przesłanie "Pielęgnuj dobro w sobie". Wspólnie zrobiliśmy łańcuch życzeń i dobrych myśli, kolędowaliśmy przy dźwiękach wspaniałych akompaniatorek: skrzypaczki Elizki i pianistki Marysi i, tradycyjnie, połamaliśmy okrągły chleb, by podzielić się nim na znak przyjaźni i pokoju, z najcieplejszymi życzeniami zdrowia, miłości i dobra - w naszych sercach i w sercach ludzi dookoła. Nasi Seniorzy, każdy z Betlejemskim Światłem Pokoju i karteczką z życzeniami, powędrowali do domów rozpromienieni, a my jeszcze chwilę przygotowywaliśmy się do kolejnych dni wędrówki ze Światełkiem.

Przypominamy, że w niedzielę będziemy z Betlejemskim Światłem Pokoju w parafii NMP Różańcowej w Oławie o godzinie 10:00.

A wieczorem, o godzinie 18:00, zapraszamy do parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie, na uroczystość Hufcową BŚP powiązaną z uroczystością osiemdziesięciolecia harcerstwa na Ziemi Oławskiej.

 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Pracownik szpitalaTreść komentarza: Patrzę na ciebie i widzę, że proces myślowy wciąż trwa, ale połączenie najwyraźniej zostało przerwane. Masz w sobie tyle charyzmy, co pusta lodówka, a twoja elokwencja jest wręcz ogłuszająca. Nie wysilaj się już – szkoda czasu na tę 'fascynującą' wymianę zdań, skoro i tak nie masz nic do powiedzenia. Daj znać, jak ci się mózg połączy z internetem, bo na razie tylko marnujesz mi tlenData dodania komentarza: 27.04.2026, 20:05Źródło komentarza: Do końca streama jeszcze dwie godziny. Zaczęło się od Mai z Oławy!Autor komentarza: KJoutTreść komentarza: Fachowiec nie sprostał, juniorzy za silni.Data dodania komentarza: 27.04.2026, 19:47Źródło komentarza: Finał był bardzo bliskoAutor komentarza: RademenesTreść komentarza: Ktoś się nieźle obłowił na tej „charytatywnej" zbiórce. Naiwniacy..Data dodania komentarza: 27.04.2026, 19:25Źródło komentarza: Maja: - Tak się cieszę, że dałam innym siłę do walki z rakiemAutor komentarza: ^Treść komentarza: Wystarczy, że ktoś mądrze napisze regulamin korzystania z tego terenu, i żadna Konstytucja tu nie pomoże.Data dodania komentarza: 27.04.2026, 19:17Źródło komentarza: Zakaz to zakaz. Tylko na jakiej podstawie?Autor komentarza: TYLETreść komentarza: Już po strajku nierobie?Data dodania komentarza: 27.04.2026, 18:27Źródło komentarza: Do końca streama jeszcze dwie godziny. Zaczęło się od Mai z Oławy!Autor komentarza: OliwkaTreść komentarza: Nawet na myśl mi nie przyszło , że ktoś może zrobić z tego burzę. Absolutny zakaz wprowadzania piesków na teren boiska szkolnego i terenów przynależnych szkole. Pieski sikają, zebranie kupki nie zawsze daje się wyczyścić. No i dzieci niech tam się bawią, piłka się toczy, kocyk można rozłożyć, dzieci mogą siedzieć na trawie. Uważam , że rodzice uczniów winni odpowiedzieć jasnym stanowiskiem, boisko to nie wybieg. Zarówno rada sołecka podjęła dobrą decyzję jak i dyrektor szkoły. Słowo zakaz jest zrozumiałe dla mnie, bo apele to już niejeden był. Żeby aż z prawnikiem konsultować to już nawet nie jest śmieszne, dla mnie przerażające. Mam pieska, kocham go i w życiu nie poszłabym z nim na boisko, plac zabaw itp. A tak na marginesie nie ma w Domaniowie innych miejsc na spacer z pieskiem. Rodzice brońcie bezpiecznych miejsc na zabawy Waszych dzieci.Data dodania komentarza: 27.04.2026, 17:38Źródło komentarza: Zakaz to zakaz. Tylko na jakiej podstawie?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama