Zamiast poduszek szyją maseczki

  • 08.04.2020, 11:34 (aktualizacja 08.04.2020, 14:17)
  • TuOlawa (AH)
Zamiast poduszek szyją maseczki Fot. arch. Autoliv
Fabryka Autoliv Poland w Oławie uruchomiła produkcję maseczek ochronnych. Bezpłatnie przekazała oławskiemu szpitalowi już 7 100 sztuk

- Decyzję o szyciu maseczek podjęto, gdy szpitale zaczęły przyjmować pacjentów z zakażeniem koronawirusem, a personelowi medycznemu zaczęło brakować podstawowego sprzętu ochrony osobistej - informują w Autoliv Poland Sp. z o.o. - Wśród potrzebujących znalazł się szpital w Oławie i to do niego w pierwszej kolejności trafiły nasze produkty.

Aby uruchomić produkcję maseczek, firma przygotowała jedną ze swoich hal. Wyposażyła ją w niezbędny sprzęt i maszyny, a także przeszkoliła pracowników. To nie było trudne, bo - jak mówią zarządzający firmą - to doświadczeni ludzie, którzy od lat pracują jako operatorzy maszyn szwalniczych. Posiadają duże doświadczenie i świetnie się sprawdzają. Na co dzień szyją poduszki  bezpieczeństwa, gdy jednak dowiedzieli się, że firma chce uruchomić projekt szycia maseczek dla  personelu medycznego, który jest najbardziej narażony na zarażenie koronawirusem, nikogo nie trzeba było namawiać do udziału w projekcie. - Mamy więcej chętnych niż jest na to zapotrzebowanie - mówią nam w firmie i dodają, że pracownicy już nie raz pokazali swoje zaangażowanie w tego typu akcje.

Obecnie maseczki szyją w ramach swoich obowiązków, co jest możliwe ze względu na zaistniałą sytuację i chwilowy spadek zamówień na produkty, które fabryka wytwarza na co dzień.

Produkcja maseczek ruszyła 25 marca. To, ile firma ich wyprodukuje, będzie zależało od  zapotrzebowania oraz dostępności materiałów, z których powstają. Zespół Autoliv zapewnia, że wszystkie instytucje, dla których firma szyje maseczki, otrzymają je za darmo: - Cieszymy się, że w obecnej sytuacji możemy pomóc lekarzom i personelowi medycznemu w ochronie ich zdrowia podczas wykonywania codziennej pracy.

(WK)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PRS
PRS 11.04.2020, 15:43
Czy materiał na te maski przekazało Starostwo? Dla kolegi pytam.
Wojtek
Wojtek 11.04.2020, 10:17
A czy w trakcie szycia maseczek też stoicie ze stoperami i mierzycie cza? Czy są jakieś normy?
Konio
Konio 08.04.2020, 15:17
Szacunek. Mam nadzieję że pracownicy też są odpowiednio zabezpieczeni. A decyzja najwlasciwsza.
Beee
Beee 08.04.2020, 14:45
...brawo wszyscy dostają za darmo a pracownicy nie mają wcale..
?
? 08.04.2020, 12:01
Firma Autoliv zawsze staje na wysokosci zadania. Wielki szacunek dla ludzi ktorzy tworza ta firme. Brawo dla pracownikow na kazdym szczeblu.

Pozostałe